TGIF_23.04.07 Zrozumieć przeszkody

Today God Is First

Logo_TGIF2

 

I rzekł Jozue: Ach, Panie, Panie mój, dlaczego przeprowadziłeś ten lud przez Jordan? Czy aby wydać nas w ręce Amorejczyków na zagładę? Obyśmy byli pozostali po tamtej stronie Jordanu!
Joshua 7:7

Czy kiedykolwiek czułeś się tak, jakbyś wykonywał to, co Bóg chce od ciebie, a jednak twoje plany zostały całkowicie pokrzyżowane? Tak właśnie czuł się Jozue. Pan był z ludem izraelskim, gdy weszli do Ziemi Obiecanej. Dzięki Bożemu błogosławieństwu i Jego ochronie pokonywali każdego wroga. Właśnie zdobyli Jerycho, a następnym miastem miało być Ai. Przeliczyli siły i doszli do wniosku, że wystarczy 3000 wojowników, aby ich pokonać. Zaatakowali i wkrótce nadeszły wieści i tym, że zostali rozgromieni. Jozue nie rozumiał tego, wołał do Boga, pytając dlaczego tak się stało.

Bóg powiedział do Jozuego (Joz. 7:10-12):
A Pan rzekł do Jozuego: Wstań! Czemu leżysz twarzą do ziemi? Izrael zgrzeszył: Naruszyli moje przymierze, które im narzuciłem. Wzięli nieco z tego, co było obłożone klątwą, ukradli, zataili i włączyli to do swoich rzeczy. Dlatego nie mogą synowie izraelscy ostać się wobec swoich nieprzyjaciół, ale podają  tyły swoim nieprzyjaciołom, bo sami zostali obłożeni klątwą. Nie pozostanę nadal z wami, jeżeli nie usuniecie spośród siebie tego, co jest obłożone klątwą.

Zawsze, gdy otwieramy się na grzech, narażamy się. Bóg usuwa swoją ochronną tarczę po to, aby grzech został wykorzeniony z naszego życia. Częst używa do osiągnięcia tego celu przeciwnika dusz naszych. Jeśli czujesz się
tak, jakby w jakiś sposób psuto ci szyki, zbadaj swoje życie, aby zobaczyć czy jakiś grzech nie jest przyczyną problemu. Przeciwności nie zawsze są wynikiem grzechu, lecz może tak być. Podobnie jak przypadku Jozuego, Bóg natychmiast odpowiedział na jego modlitwę i pytanie. Pan pragnie, aby Jego dzieci żyły we właściwej relacji z Nim.
topod.in

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *