TGIF_24.07.07 Życie w posłuszeństwie

Today God Is First

 

Logo_TGIF2

… którzy na nim polegali, którzy zmienili rozkaz królewski, a swoje ciała ofiarowali, byle tylko nie służyć i nie oddać pokłonu żadnemu innemu bogu jak tylko swojemu.  Daniel 3:28b

Czy znałeś kiedyś kogoś, kogo chrześcijańskie życie było prowadzone według zakładanych wyników końcowych? Chodzi o to, że jego decyzje są podejmowane na podstawie spodziewanego pozytywnego lub negatywnego zakończenia, a nie na całkowitym posłuszeństwie.

Szadrach, Meszach i Abednego byli mężami, których życiowym fundamentem było posłuszeństwo. Gdy Król Nebukadnezar wydał prawo nakazujące czczenie jego bałwana, ci młodzi mężczyźni zdecydowali, że nie będą czcili niczego innego prócz Boga. Możesz być pewien, że nie podejmowali swojej decyzji w chwili pojawienia się tego dekretu, lecz na wiele lat wcześniej. Ich przekonanie było już gotowe w sercach.
Każdy z nas musi dojść do poznania, gdzie sięgają jego granice w danej sytuacji. Jak wiele będzie tolerował z poleceń swego pracodawcy? Jakie sytuacje przekraczają twoje granice? Gdzie te grace sięgają jeśli chodzi o wątpliwe praktyki w twoim życiu? Jeśli to nie zafunkcjonuje z góry, będziesz korzystał z etyki sytuacyjnej, podejmując decyzje na podstawie zalet sytuacji? Szadrach, Meszach oraz Abednego byli gotowi umrzeć za to, w co wierzyli. W tym przypadku, zostali oni wyratowani z ognistego pieca. Bóg wykorzystał ich wierność do wpłynięcia na króla a oni zostali promowani na wyższe stanowiska.

Czy jesteś chrześcijaninem, którego życie jest zbudowane na fundamencie posłuszeństwa? Czy też są takie sytuacje, że poruszasz się na podstawie spodziewanego wyniku? Bóg chce wiedzieć, że będziemy stali zdecydowanie w tych sprawach, które są dla Niego ważne, bez względu na to, jaki może być końcowy wynik. Bóg szuka takich, którzy są radykalni w swym posłuszeństwie. Czy odpowiada to opisowi twojego oddania Chrystusowi? Jeśli nie, to módl się o tego rodzaju przekonanie. Pan uczcie cię za to.

yandex поисковая оптимизация сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.