TGIF_26.07.07 Bądź zwycięzcą

Today God Is First 

Logo_TGIF2

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat.
Jn 16:33 (BT)

„Dlaczego wydaje się, że ludzie zaangażowani w chrześcijańskie przedsięwzięcie z taką trudnością znajdują drogę? Wygląda na to, że w biznesie jest to trudniejsze dla tych, którzy są oddanymi chrześcijanami. Czy stwierdziłeś już, że to prawda?” Taki komentarz usłyszałem ostatnio od wspólnika biznesowego. Odpowiedziałem, że zdecydowanie tak. W rzeczywistości, jeśli nie jesteś chrześcijaninem i starasz się prowadzić podobny biznes bez zwracania uwagi na utrzymywanie biblijnej filozofii, okaże się, że będzie to o wiele łagodniejsze żeglowanie. Daje nam do myślenia słowo proroka, który pytał: „Dlaczego bezbożnym dobrze się powodzi?” (p. Jer. 12:1)

Mówimy tutaj o duchowej zasadzie. Gdy Izraelici przekraczali Jordan przed wejściem do Ziemi Obiecanej, musieli stoczyć tylko dwie bitwy, po czym, gdy już tam się znaleźli, było ich 39. Droga krzyża nie jest usłana liliami, lecz jest wyściełana łaską. Gdy staramy się czcić Boga w naszym biznesowym życiu, będziemy spotykać się z opozycją duchowych sił tego świata. To dlatego każdy z nas musi być oddanych chodzeniu w mocy Ducha Świętego, być łagodnym jak gołębica i sprytnym jak wąż.
Nie dziw się, gdy okaże się, że droga chrześcijanina jest trudniejsza, niż ta wcześniejsza, gdy nie byłeś wierzący. Wiesz o ile więcej jest teraz o ile wyższa jest stawka i ile jest duchowych mocy, które pragną cię pokonać i sprawić, abyś był nieskuteczny.

Stań twardo przeciwko złym siłom, które pragną utrudniać ci chodzenie w wolności w Ziemi Obiecanej. Jezus jest twoim zwycięstwem w każdej bitwie, którą napotkasz. Wzywaj Jego imienia.  

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.