TGIF_27.07.07 Małe rzeczy

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Kto gardzi małymi rzeczami?
Zach. 4:10

Życie przepełnione jest latami robienia drobnych rzeczy, które mogą zebrać się w coś wielkiego. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego Bóg wszechświata przyszedł na ziemię i spędził 33 lata utożsamiając się z ludzkością przez pracę? Jezus dojrzewał jako syn stolarza i niewątpliwie nauczył się tego zawodu, codziennie pomagając ojcu. Przez 30 lat pracował.
Gdy nadszedł czas, aby wypełnić Swoją służbę dla ludzkości, opowiadał niezliczone ilości historii o ludziach i ich pracy. Opowiadał o właścicielach ziemskich, rolnikach, rybakach, celnikach itd., itd. Odnosił się do codziennego życia ludzi, ponieważ Sam był jednym z nich. To dlatego tak ważne było dla Niego, aby miał jakieś osobiste doświadczenia w pracy.

Życie upływa na codziennej rutyna. Czasami Bóg zabiera nas na szczyt przeżywania Jego obecności w jakiś dramatyczny sposób, lecz to nie jest norma. Nie było to też codziennością w życiu biblijnych postaci. Mojżesz spędził 40 lat na przygotowaniach, Paweł oddał ogromną część życia na pracę w niewłaściwym celu, dopóki dramatyczne wydarzenie nie zmieniło tego. Jakub przez 20 lat pracował u Labana.

Bóg używa pracy, aby rozwinąć cechy charakteru, które planuje użyć we właściwym czasie. W tych drobiazgach rozwijamy naszą solidność wobec Boga. Owo 'nadszedł dzień i przeminął dzień’ kształtuje nas i powoduje, że stajemy się tym, czego chce Bóg. Bóg nadal może przygotowywać cię do czegoś znacznie większego. Niemniej, teraz, uczysz się codziennych lekcji o drobiazgach

Módl się, abyś był wierny. 

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.