TGIF_26.07.07 W górę ku Bogu

Today God Is First 

Logo_TGIF2

On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi;
1P 2:23

Czy byłeś kiedyś fałszywie oskarżany? O, potrzeba obrony i sprawiedliwości staje się wtedy tak silna. „Co ludzie pomyślą, jeśli uwierzą, że to prawda” myślimy. Wyobraź sobie, co myślał Jezus, gdy rzucano w niego zniewagi i groźby. Bóg wszechświata odwiedził planetę Ziemię tylko po to, aby być zniesławionym i oskarżonym o bluźnierstwo.

Jezus mógł zrobić w reakcji na to dwie rzeczy. Mógł użyć Swojej mocy, aby postawić tych ludzi na właściwe dla nich miejsce, lub zareagować „pionowo”. Mógł rozwiązać problem na miejscu, niemiej zdecydował się odpowiedzieć w inny sposób. Postanowił zaufać Temu, który sądzi sprawiedliwie. Wymaga wielkiej wiary, aby powierzyć Bogu siebie w samym środku napaści. Niemniej, jeśli potrafimy tego dokonać, odkryjemy taki poziom łaski i mądrości, który zrodzi się z tego doświadczenia, o jakim nie myśleliśmy kiedykolwiek, że jest to możliwe. Odkryjemy wolność w Bogu, jakiej wcześniej nie znaliśmy. Zawsze, gdy cierpimy dla sprawiedliwości, nie starając się bronić własnej reputacji i swego prawa, umieszczamy całkowicie swoje zaufanie w Tym, który może nas uratować. To pobudza Bożą łaskę w naszym życiu i uzdalnia nas do przeżywania jej jak nigdy wcześniej.

Proś Boga, aby dał ci łaskę trwania w tej pionowej relacji z Nim. Unikaj
pokuszenia poziomego reagowania za każdym razem, gdy coś uderza w twoje życia, co chciałbyś „naprawić”. Powierz siebie Temu, który jedynie sądzi sprawiedliwie. Może to być takie boskie zrządzenia przeznaczone dla twojego wzrostu na następny poziom w łasce.
раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *