TGIF_27.01.07 Oglądać dzieła Boże

Today God Is First

Logo_TGIF2
Ci, którzy na statkach płynęli po morzu, uprawiając handel na wielkich wodach, widzieli dzieła Pana. Psalm 107:23-24a

Być może, gdy byłeś dzieckiem, wyjeżdżałeś na wakacje nad morze. Przypominam sobie jak brnąłem w wodę, aż fale nie rozbijały się na moich kolanach. Dopóki dało się mocno stać, nie przejmowałem się falami. Niemniej, gdy posuwałem się coraz dalej, coraz trudniej było mi panować nad tym, aby pewnie stać. Czasem prąd był tak silny, że cofał mnie w stronę wybrzeża a czasami nawet traciłem punkt oparcia. Nigdy jednak nie poszedł tak daleko, abym nie był w stanie kontrolować sytuacji.

Czasami Bóg zabiera nas na tak głęboką wodę, że tracimy panowanie nad sytuacją i nie mamy żadnego innego wyboru jak tylko ufać Mu, że zatroszczy się o nas. To jest „handel na wielkich wodach”. Na tych wielkich wodach oglądamy dzieła Pana.

Pismo mówi nam, że uczniowie świadczyli o tym, co widzieli i słyszeli. To moc stojąca za ewangelią zmieniła świat, a nie same słowa. Mocy nie było widać dopóki okoliczności nie doszły do miejsca, w którym nie było juz żadnej alternatywy, jak tylko Bóg. Czasami Bóg zabiera nas na głębokie wody po to, abyśmy mieli przywilej oglądania Jego dzieł.

Czasami Bóg zabiera nas na te życiowe wody na długi czas. Józef spędził 17 lat życia na głębokich wodach. Odrzucenie przez braci, niewolnictwo u faraona i uwięzienie były takimi wodami dla niego. W tym czasie przeżywał sny, szczególne namaszczenie do
zarządzania i wielką mądrość ponad jego wiek. Te głębokie wody były przygotowaniem do zadania, które było tak wielkie, że w ogóle nie był sobie tego w stanie wyobrazić. Miał oglądać dzieła Boże wyraźniej niż ktokolwiek z jego pokolenia.

Dla Boga stawka była zbyt wysoka, aby 30 latek zepsuł to. Tak więc, Bóg przeprowadził Józefa przez głębokie wody przygotowania, aby upewnić się, że przetrwa to, co miało go spotkać. Zazwyczaj pycha ogarnia takich ludzi, którzy mają dostęp do władzy w tak młodym wieku.

Jeśli Bóg zdecydował się zabrać nas na głębokie wody, to ma ku temu powody. Im większe powołanie tym głębsze wody. Zaufaj Jego znajomości rzeczy, temu, że twoje głębokie wody są przygotowaniem do oglądania dzieł Bożych w twoim życiu.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.