TGIF_28.07.07 Gdy Pan zwleka

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Gdyż widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się.
Habakuk 2:3

Bóg ma magazyn z błogosławieństwami, które zarezerwował dla ciebie i dla mnie. Niemniej, nasz czas otrzymania ich może nie pokrywać się z czasem Bożym. Bóg ma specyficzny plan, który musi zostać wykonany w życiu wierzącego. Czasami ten plan wydaje się być nieznośnie dotkliwy i bolesny, niemniej jest konieczny.
Gdy czytamy o tym, że Józef był niewolnikiem w Egipcie, po czym znalazł się w więzieniu z powodu fałszywego oskarżenia go, to przecież tak łatwo, w sekundzie mógł Bóg wszechświata… Och, jak to okrutne i nietroskliwe, możesz pomyśleć. Józef myślał, że zostanie uwolniony z więzienia, gdy zinterpretował sen podczaszego, lecz ten zapomniał o nim na następne dwa lata. Dlaczego? Wcześniejsze opuszczenie więzienia rozbiło by Boży plan.
Bogu zabiera sporo czasu rozwinięcie charakteru, zanim cokolwiek może zrobić. Pan nie mógł sobie pozwolić na to, aby używać 30 letniego pyszałka zarządzającego wszystkim środkami spożywczymi całego tamtego regionu. Czasami możemy ten Boży plan opóźnić, jeśli nie poddajemy się korekcie.

Pomimo, że czasami jest to trudno zrozumieć, Pan jest sprawiedliwy i miłosierny w Swym postępowaniu ze Swymi dziećmi. Gdy On zdecyduje, aby coś zrobić na naszą korzyść, będziemy doceniać te opóźnienia i zaczniemy rozumieć powody, dla których były one konieczne.
Jeśli oczekujesz na wypełnienie wizji twojego życia, proś Pana o łaskę do wytrwania. Warto jest czekać.

I dlatego Pan czeka, aby wam okazać łaskę, i dlatego podnosi się, aby się nad wami zlitować, gdyż Pan jest Bogiem prawa. Szczęśliwi wszyscy, którzy na niego czekają. (Iz. 30:18)

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.