TGIF_27.10.07 Idąc bez Jezusa

Today God Is First

Logo_TGIF2

…o czym nie wiedzieli jego rodzice
Ł
k 2:43

Maria i Józef podróżowali do Jerozolimy na święto Paschy, Jezus miał wtedy 12 lat. Widać wyraźnie, że byli bardzo rozproszeni całym zamieszeniem wokół Święta i zaczęli powrót do Nazaretu tylko po to, aby sobie po drodze zdać sprawę z tego, że Jezusa nie ma z nimi. Zajęło im trzy dni, zanim Go znaleźli. Musiało to spowodować spore przerażenie Marii i Józefa i upominali Jezusa za to, że się gdzieś „włóczył”.

Dla mnie, jako rodzica, ta historia jest naprawdę zdumiewająca. Jak mogli rodzice Syna Bożego nie wiedzieć, że Go przy nich nie ma? A jednak ta historia pokazuje, w jaki sposób każdy z nas staje się tak bardzo zajęty, że działamy dalej nie zdając sobie sprawy z tego, że Jezusa nie ma już z nami. Oczywiście, Jezus i Jego rodzicie spędzali bardzo niewiele wspólnego czasu w podróży.

Czy przeżywasz codzienną, a nawet stałą, chwila po chwili, społeczność z Jezusem? Jeśli nie, to obudzisz się któregoś dnia ze świadomością, że Jezus już nie uczestniczy w twoich wysiłkach. Być może, podobnie jak Maria i Józef, wywoła to pewien strach w tobie, że straciłeś bardzo ważną więź.

Jakiekolwiek działanie biznesowe bez obecności Jezusa pozostawia nas bez mocy i podatnych na życie w strachu. Jezus powiedział, że nigdy nie porzuci ani nie opuści Swoich dzieci. Niemniej jednak, my możemy odejść od społeczności z Nim, odmawiając przebywania z Nim. Nie pozwól, aby stało się tak w twoim życiu. On pragnie mieć codzienną społeczność z tobą, ponieważ cię kocha.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.