TGIF_28.10.07 Widzieć to, czego inni nie widzą

Today God Is First

Logo_TGIF2

Elizeusz modlił się tymi słowy: Panie, otwórz jego oczy, aby przejrzał. I otworzył Pan oczy sługi, i przejrzał, a oto góra pełna była koni i wozów ognistych wokół Elizeusza…
2 Król. 6:17

Kilka lat temu pojawił się film pt.: Field of Dreams (Dosł.: Pole Marzeń). Jest to historia o człowieku, który miał wizje, aby wybudować bejsbolowe boisko w samym środku pół kukurydzianych na swej wiejskiej farmie. Nie wiedział dlaczego; po prostu wiedział, że ma to zrobić. Ku rozgoryczeniu swych sąsiadów wybudował to boisko wśród rolniczej społeczności. Pewnej nocy pojawili się jacyś gracze. Mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, że to nie byli zwykli zawodnicy, lecz wielcy gracze z przeszłości. Gdy sceptyczni sąsiedzi przyszli, aby zobaczyć to zjawisko, nie mogli dostrzec nic z tego, co widział właściciel farmy. Dlatego też jego opinia jeszcze bardziej się pogorszyła, wyszło na to, że stał się w ich oczach lunatykiem.

Ta zmyślona historia ma dla nas duchowe zastosowanie. Po pierwsze, jeśli Bóg mówi nam: „zbuduj boisko piłkarskie” to powinniśmy to zrobić. Nie do nas należ wymyślanie powodów, dla których zostało nam to polecone. Gdy już jesteśmy posłuszni, Bóg pozwoli nam zobaczyć to, czego inni nie mogą dostrzec. To jest właściwy fragment Pisma dla tych, którzy gotowi są zaryzykować wszystko dla Bożych celów. Bóg wzmacnia wrażliwość duchowych zmysłów do poziomu zupełnie dotąd nie znanego, a ci wokół nas, będą to obserwować.

Czy chcesz oglądać to, czego inni nie mogą zobaczyć? Jeśli tak, będzie to wymagało od ciebie poziomu posłuszeństwa, który wyrośnie ponad ludzki rozum. Może okazać się konieczne podjęcie ryzyka i stanięcia wobec wyśmiania przez innych. Lecz ty będziesz widział to, czego inni nie mogą dostrzec.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.