TGIF_29.10.07 Działanie na podstawie przypuszczeń

Today God Is First

Logo_TGIF2

Oni jednak uparli się, aby wejść na szczyt góry. Ale Skrzynia Przymierza Pana i Mojżesz nie oddalali się z obozu.
VI Moj. 14:44

Lud Izraelski został wyprowadzony z Egiptu, aby wejść do Ziemi Obiecanej. Ta ziemia nie miała być im przekazana za darmo: należało wypędzić z niej wrogów Boga a konieczna do tego była współpraca między ludźmi i Bogiem. Lud tak długo odnosił zwycięstwa jak dług byli szerzy wobec Boga.

Rozbili obóz w Kadesz Barnea, w pobliżu granicy wejścia do długo oczekiwanej Ziemi Obiecanej. Wszelkie trudy związanych z podróżą z Egiptu teraz skumulowały się w tym ważnym przełomowym punkcie. Niemniej, Jozue i Kaleb byli jedynymi szpiegami, którzy głosili wiarę w to, że Bóg przekaże im ziemię i pokona przeciwników. Obozujący lud jednak wycofał się w strachu z powodu przekazanych opowieści z tej ziemi. Zdecydowali się, że nie wchodzą.

Bóg rozgniewał się na nich z powodu braku wiary, a Mojżesz wstawiał się za ludem. Gdy zorientowali się, co zrobili, było już zbyt późno, lecz myśleli, że wystarczy ich pokuta, aby wszystko naprawić. Przypuszczali, że to było wszystko, czego potrzeba.
Mojżesz poinformował ich, że oszukują sami siebie, a Bóg nie jest im już przychylny. Poszli na bitwę z Amalekitami tylko po to, aby ponieść wielką klęskę. Ci, którzy wrócili, nie rozumieli dlaczego przegrali.

Bardzo ważne jest, abyśmy wiedzieli kiedy ręka Boża jest nad naszymi wysiłkami. Przypuszczenia prowadzą do niepowodzenia – Boża przychylność prowadzi do sukcesu. Proś Boga, aby potwierdził ci, że Jego ręka jest nad Twoimi staraniami.

Rzekł do niego Mojżesz: Jeżeli oblicze twoje nie pójdzie z nami, to nie każ nam stąd wyruszać. II Moj. 33:15.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.