TGIF_29.07.07 Arogancja, a wiara

Today God Is First 

Logo_TGIF2

I rozpalił się gniew Pana na Uzzę, więc zabił go za to, że wyciągnął swoją rękę do Skrzyni, i umarł tam przed Bogiem
1Krn. 13:10

Życie wiary często wymaga tego, aby pozostawić Boga samego w działaniu. Reagowanie na potrzebę z pragnienia udzielenia pomocy, aby wizja ruszyła do przodu, może być największym wyzwaniem dla chrześcijańskiego biznesmena. Arogancję i wiarę oddziela zdecydowana linia.
Uzza dowiedział się, że arogancja może kosztować go życie. Był częścią załogi, która miała prowadzić arkę na wozie zaprzężonym w woły. Gdy droga stała się wyboista, Uzza zareagował w naturalny sposób i podparł arkę, aby ją ustabilizować. Gdy to zrobił, został natychmiast uderzony, ponieważ Bóg zabronił dotykania arki. Król Dawid zmartwił się śmiercią swego sługi i sprzeczał się z Bogiem w sprawie tej straty.

Chodzenie z Bogiem w miejscu pracy wymaga wrażliwości, aby zrównoważyć udzielone przez Boga talenty i działanie w mocy Ducha Świętego. Pewien mentor powiedział mi kiedyś: „Musisz niemal powstrzymywać twoje naturalne obdarowanie, aby się upewnić, że to Bóg cie prowadzi. W przeciwnym wypadku nie będziesz wiedział czy to twoje zdolności, czy Jego ręka spowodowały osiągnięcie celu”. Odkryłem, że jest to największe wyzwanie w chodzeniu z Bogiem w miejscu pracy.
Możesz coraz lepiej rozumieć tą równowagę tylko będąc w tym procesie odpowiedzialnym przed innymi. Inni, oddani chrześcijanie idący wraz z tobą, mogą stać się bezpieczną siecią, która ochroni cię przed arogancją i zwiedzeniem serca. Bóg daje również pobożnych współmałżonków, aby pomagali w tej dziedzinie. 
aracer.mobi

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.