TGIF_30.07.07 Złe przymierza

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Biada przekornym synom, mówi Pan, którzy wykonują plan, lecz nie mój, i zawierają przymierze, lecz nie w moim duchu, aby dodawać grzech do grzechu. Wyruszają hen do Egiptu, nie radząc się moich ust, aby oddać się pod opiekę faraona i szukać schronienia w cieniu Egiptu.
Iz. 30:1-2

Czy kiedykolwiek zaangażowałeś się w biznes, choć wiedziałeś, że nie powinieneś tego robić z tą osobą? W całej historii Izraela ludzie byli wzywani do porzucenia starych sposobów życia. Egipt reprezentuje stare drogi; gdy sprawy stawały się trudne, Izraelici wracali do tego, co wygodne. Zawsze wiedzieli, że mogą wybrać się w drogę do Egiptu i znaleźć tam to, czego im brakowało. Być może myśleli sobie w taki sposób: „Jeśli nie mogę tego osiągnąć w nowy sposób, to czemu nie mam wrócić do skutecznego sposobu, którego używaliśmy już? W końcu wiem, że mogę to zrobić”.
Gdy Bóg powołuje nas do chodzenia w wierze, możemy spodziewać się tego, że oczekują nas sprawdziany. Jeśli wejdziemy w przymierze, którego Bóg nie zarządził, spowoduje to wyłącznie ból serca. Tak było w przypadku Izraela: Lecz opieka faraona narazi was na wstyd, a szukanie schronienia w cieniu Egiptu na hańbę. (Iz. 30:3).

Uważaj na to, co może wydawać ci się przymierzem, które pomoże w rozwinięciu biznesu. Może to przynieść ogromny ucisk, jeśli to nie Bóg kieruje cię do jego zawarcia. Pytaj siebie samego, jakie są motywacje stojące za podjęcie takiego przymierza. Upewnij się, że nie u jego podstawy nie stoi strach czy spodziewane szybkie rozwiązanie. Postaraj się o potwierdzenie, że to Bóg prowadzi cię do niego a wtedy nie skończysz tak jak Izrael, przeżywając wstyd i hańbę.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.