TGIF_29.11.07 Strategiczne plany Niebios

Today God Is First

Logo_TGIF2

A Pan rzekł: Kto zwiedzie Achaba, aby wyruszył i poległ w Ramot Gileadzkim? I jeden mówił to, a drugi owo.
1 Krl. 22:20

Mamy kilka przypadków, gdy uzyskujemy krótkie wejrzenie w to, co się dzieje w Niebie. Oto tutaj mamy jeden z nich, gdy aniołowie konferowali z Panem o sądzie nad królem Achabem za jego grzech i o tym, kto przygotuje Achaba do tego sądu.

Gdyby Bóg chciał użyć ciebie do tego, abyś wywarł dla Jezusa wpływ na twój świat, to jakie okoliczności musiałby stworzyć, abyś odpowiedział na Jego powołanie? Czy udzielenie cie materialnego powodzenia zachęciłoby cie do tego? Czy jakaś wielka zmiana w tym, co obecnie robisz byłaby koniczna?

Jaka byłaby twoja odpowiedź, gdyby Bóg wraz z aniołami doszli do wniosku, że jedynym sposobem na przesunięcie ciebie do pozycji wypełnienia Bożych celów jest usunięcie pewnych bardzo dla ciebie cennych rzeczy? Czy zgodziłbyś się na ich plan, gdybyś wiedział, że jest to jedyna droga do osiągnięcia celu, który Bóg dla ciebie wyznaczył? Trudne pytanie, prawda?

Dokładnie takie jest Boże działanie w licznych przypadkach tych, którzy zostali powołani do specjalnej misji. Mojżesz musiał zostać odarty ze swojej królewskiej pozycji w rodzinie Egiptu i siedzieć na pustyni przez 40 lat. Apostoł Paweł musiał zostać strącony na ziemię, oślepiony i przyjąć osobiste nawiedzenie Jezusa. Dwunastu apostołów musiało zostawić swoje zajęcia zawodowe na trzy lata, aby iść za Chrystusem. Wyobraź sobie jakie to spowodowało w ich życiu zakłócenia. Liczne są przykłady tego, że Bóg wstrząsa życiem tych, których powołał do Swoich celów. Dlaczego? Przyczyna jest taka, że my sami nie szukamy Boga z całego serca w czasach powodzenia i wygody.

Powodzenie i wygoda mają tendencję do wywoływania samozadowolenia i usatysfakcjonowania. Rzadko jest tak, aby człowiek szukał Boga z całego serca z wdzięcznego serca. Często musimy odczuwać ból czy znaleźć się w kryzysowej sytuacji, co nas motywuje. Czasami ten kryzys jest mostem do nowego powołania i chwytamy to powołanie jeśli jesteśmy otwarci na działania w nas Ducha Świętego. Rzeczywiście możemy dziękować Bogu za zmiany, które były konieczna, aby nas doprowadzić do tego miejsca, lecz nie dzieje się to bez cierpienia serca.

Czy chciałbyś znaleźć się na sesji strategicznego planowania twojego życia i zgodzić się z Bożymi planami dla ciebie? Czy mógłbyś dać Bogu pełną swobodę wprowadzenia tego planu, bez względu na koszty? Poproś Boga, aby dał ci łaskę i zaufanie do Jego miłości, abyś powiedział: „tak”.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *