Podejmując decyzję

A.W. Tozer

Ewangelizm: Podejmując decyzję

Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, a w dniu zbawienia pomogłem ci; oto teraz czas łaski, oto teraz czas zbawienia 2 Kor. 6:2

Jest to sprawa tak dramatycznie wielkiej wagi dla każdej jednostki ludzkiej, która  przychodzi na ten świat, że najpierw jestem oburzony a następnie zasmucony, gdy usiłuje dać duchową poradę komuś, kto patrzy mi w oczy  i mówi: „Taaaa. Staram się zdecydować czy powinienem przyjąć Chrystusa, czy nie”.

Taka osoba nie daje najmniejszego znaku tego, że zdaje sobie sprawę z tego, że mówi o najważniejszej decyzji, jaką może podjąć w ciągu całego życia – decyzji, aby wyprostować sprawy z Bogiem, uwierzyć w wiecznego Syna, Zbawiciela, stać się uczniem, posłusznym świadkiem Jezusa Chrystusa jako Pana.

Jak może jakikolwiek  mężczyzna czy kobieta, zgubiony i stracony, grzeszny i nędzny,   oddzielony od Boga stanąć tutaj i oznajmiać, że śmierć i   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz objawiony Boży plan zbawienia nie są ważniejsze od jakichś innych życiowych decyzji?

Tozer A.W. Christ the Eternal Son, 121-122.

– – – – – – – – – – – – – – – –

„Mam sąsiada, Panie,   który może może wkrótce wejść do wieczności bez   Chrystusa. Daj mnie odwagę, aby się podzielić; daj jemy wiarę, aby   uwierzył – dziś! Amen”.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.