Jak to będzie z tym Wielkim Uciskiem? – część 2

https://churchwithoutwallsinternational.org/

John Fenn
Tłum.: Tomasz S.

Jeśli mieliście do czynienia z różnym chrześcijańskim nauczaniem, to na pewno słyszeliście, że są ludzie, którzy już lata temu zaczęli nauczać, że właśnie znajdujemy się w czasie Wielkiego Ucisku. Nieustannie, przynajmniej raz w miesiącu, otrzymuję email z pytaniem, czy to prawda. Jest to dość powszechny błąd. Jednakże większość ludzi zdała już sobie sprawę z tego, że był to błąd, gdyż minęło przeszło siedem lat a świat się dalej kręci. Jednak są tacy, co w dalszym ciągu trzymają się tej teorii.

Kiedy weźmie się pod uwagę cały obraz tego, co wydarzy się na naszej planecie w ciągu tego czasu, to zupełnie oczywistym stanie się fakt, że nie żyjemy jeszcze w tym czasie.

Rozbłyski słoneczne

Ostatnio wyjaśniałem kwestię podwójnej asteroidy / komety uderzających w Ziemię u kresu wieku. Jednak, oprócz tego, będą inne rzeczy na niebie – rozbłyski słoneczne uderzające w Ziemię.

Księga Objawienia 16: 8-10 ujawnia, że ogień pochodzący ze słońca będzie palił ziemię i ludzi. Z naukowego punktu widzenia, to pole elektromagnetyczne Ziemi chroni nas, powstrzymując rozbłyski słoneczne przed dotarciem do Ziemi. Zorza polarna jest przejawem tej części systemu ochronnego Ziemi. Aby energia słoneczna mogła przedostać się przez atmosferę i spowodować poparzenia, coś będzie musiało się stać z polem elektromagnetycznym planety – w tym czasie nie będzie działało.

Będzie to może następstwem podwójnego uderzenia asteroidy / komety, może nagle bieguny magnetyczne się odwrócą i igła kompasu zamiast wskazywać na północ będzie wskazywać południe. Istnieją teorie sugerujące, że jeśli nastąpi zamiana biegunów, to następstwem tego będzie brak ochrony Ziemi przez magnetosferę.

Interesujący jest fakt, że północny biegun magnetyczny bardzo szybko się przesuwa. Kiedy po raz pierwszy to stwierdzono, przesuwał się tylko około 5 mil (9km) rocznie, ale ostatnio przyspieszył do 34 mil (55 km) rocznie, odsuwając się od Kanady w kierunku Syberii.

Kwestie ekonomiczne w czasie Wielkiego Ucisku

W Obj.6 widzimy szczegółowo opisane łamanie sześciu pieczęci zwoju, który Jezus wyjął z prawej ręki Ojca (Obj.5:7). Piąta pieczęć mówi o męczennikach stojących przed Ojcem, którzy pytają, kiedy ich pomści. Szósta pieczęć mówi o powrocie Jezusa. Siódma pieczęć to pokój, kiedy wszystko się już skończy. Nawet niebo milczy przez krótki czas.

Pierwsze cztery pieczęcie, to „czterej jeźdźcy apokalipsy”, symbolizowani przez 4 konie – biały, ognisty, kary i siwy. Mówią one o kimś, kto doszedł do władzy udając prawą osobę (koń biały), potem wybucha wojna (koń ognisty), następuje upadek ekonomiczny (koń kary) i przychodzi śmierć (koń siwy).

Wszystko to układa się w logiczną całość. Gdy nastąpi podwójne uderzenie asteroidy, wielki obłok pyłu / wody blokujący światło słoneczne, rozbłyski słoneczne / poparzenie ludzi i palące się układy elektroniczne poprzez EMP, głód wielu ludzi, to w takiej sytuacji zapaść gospodarcza i społeczna jest czymś nieuniknionym . Potrzeba naprawdę silnego lidera, który by przejął kontrolę i zjednoczył narody, gospodarkę światową i armie. Tą osobą będzie Antychryst.

Ale zanim to wszystko się wydarzy

Jak powiedziałem na początku, w Internecie jest wielu ludzi dzielących się tym, co im się przyśniło, słowem, które otrzymali być może od Pana a być może będącym mieszanką emocji, religijnych wierzeń i tego, co zjedli na kolację. W każdym razie musicie wiedzieć, że słowo od Pana na temat Wielkiego Ucisku nie koniecznie musi odnosić się do naszego czasu. Unikajcie nierozsądnych spekulacji. Nie karmcie się nimi. Możecie o tym myśleć, zastanawiać się, rozważać, ale dla własnego bezpieczeństwa ustanówcie sobie jakieś granice, bo te rzeczy nie są tym, co prowadzi nas za Chrystusem. O co Jezus was dzisiaj prosi? Na tym się skupcie, a nie na przyszłości świata.

Poszukajcie pokoju w swoim duchu. On tam jest. Odłóżcie na bok emocje i strzeżcie tego pokoju. Niech zawładnie waszym umysłem, emocjami i myślami. Zachowajcie pokój. Podejmijcie decyzję, że będziecie trzymać się z dala od stron internetowych i ludzi, którzy chcieliby naruszyć ten pokój. Oczywiście możecie rozważać, co jest prawdą a co nie, i jak rzeczy mają się wydarzyć, ale niech to nie pozbawia was pokoju, który macie w swoim duchu.

Powiedziałem to już wcześniej, nawet gdy sam Duch Święty przynosi ostrzeżenie przed tym, co ma przyjść, to jest w tym pokój. Królestwo Boże nie jest w żaden sposób zagrożone przez działanie człowieka ani natury. Boga nie znajdziecie w strachu i zamieszaniu – znajdziecie Go w pokoju.

Podobają mi się słowa znanego prezbiteriańskiego pastora i pisarza, Eugene H. Petersona, który powiedział: „Moje uczucia są ważne w wielu przypadkach. Są dla mnie niezbędne i cenne. Dzięki nim jestem świadomy wielu rzeczy, które są realne i prawdziwe. Ale uczucia nie mówią mi prawie nic o Bogu ani o moim stosunku do Niego. Moje poczucie bezpieczeństwa wypływa z tego, kim Bóg jest a nie z moich odczuć. Uczniostwo jest decyzją, że będę żył na podstawie tego co o Bogu wiem, a nie tego, co ja sam lub inni ludzie o Nim sądzą.”

Kolejnym razem – jak to będzie z Milenium?

John Fenn
++

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.8]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *