TGIF_20.05.07 Bądź mężem walecznym

Today God Is First

Logo_TGIF2

 
I zgromadzili się wokół niego wszyscy ludzie uciśnieni i wszyscy zadłużeni oraz wszyscy rozgoryczeni, a on został ich przywódcą. Tak znalazło się przy nim około czterystu mężów.
1 Sam. 22:2

Czy wydawało ci się kiedyś, że mógłbyś osiągnąć znacznie więcej, gdybyś miał bardziej utalentowanych ludzi wokół siebie? Być może jesteś w biurze i myślisz sobie, że niektórzy z twoich współpracowników nie dorastają tutaj. Wyobraź sobie, co musiał myśleć Dawid, przez lata, które następowały po jego namaszczeniu przez Samuela na następnego króla Izraela. Spędził wiele lat uciekając przed królem Saulem, Bóg zaczął sprowadzać do niego różnych mężczyzn. Lecz, co to byli za ludzie!!? Samo dno i margines. Bóg nie dał Dawidowi elity ani ludzi wyrobionych; dał mu tych, którzy byli w długach i niezadowoleni z życia. Dawid zmienił tych ludzi w najlepszych wojowników tamtych czasów. Tak naprawdę, Dawid nigdy nie przegrał ani jednej bitwy w czasie całego swojego panowania, jako król Izraela; niezły wyczyn jak na zbieraninę bezimiennych nieudaczników życiowych! Niektórzy z nich zostali elitarną grupą znaną jako Waleczni Mężowie Dawida. To była elita z elity, Marynarka Wojenna, Kilku Dobrych Mężów, Zielone Berety. Jakkolwiek byśmy ich nie nazwali, byli wyjątkowymi wojownikami.

Bóg czyni nadzwyczajne rzeczy przez ludzi, którzy mają nadzwyczajnego Boga. Proś Boga, aby wykorzystał twoje życie jako wielkiego męża/niewiastę, ku czemuś większemu niż ty sam. On lubuje się w takich modlitwach. 

Jezus zebrał kilku mężczyzn, którzy również nie byli jakąś szczególną śmietanką. Poświęcił im część swojego życia, czego wynikiem było 12 mężczyzn, którzy wywrócili świat do góry nogami. Czy jesteś jednym(ą) z wielkich mężów, niewiast Bożych? Czy inwestujesz swoje życie, aby budować innych wielkich mężów i niewiasty? Dawid i Jezus ustanowili wzór tego, co można zrobić, gdy inwestujemy w innych.

новые методы продвижения сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.