TGIF_21.05.07 Świadomość obecności Bożej

Today God Is First

Logo_TGIF2

…Zaprawdę, Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem.
I Moj. 28:16

Jakub był zmuszony uciekać od swojej rodziny, po odebraniu Bożego błogosławieństwa od ojca, Izaaka. Wynikało to złej relacji z jego bratem Ezawem, który zagroził, że zabije Jakuba. Podróżował samotnie i spał gdzieś na pustynnym miejscu w Betel. To właśnie tutaj spotkał osobiście Boga po raz pierwszy. Śniło mu się, że nad nim były otwarte niebiosa. Pan przemówił do niego tam i dał mu obietnicę, że otrzyma właśnie tą ziemię, na której spoczywał.
To spotkanie z Bogiem spowodowało, że uświadomił sobie obecność Bożą na tym miejscu, pomimo że on sam nie tego nie wiedział. Bóg musiał odsunąć Jakuba od wszystkiego, co było mu wygodne, aby objawić Siebie. To, co zaczęło się jako kryzys zmuszający Jakuba do ucieczki z domu rodzinnego i od przyjaciół doprowadziło do spotkania z Bogiem i świeżej wizji Bożego celu dla jego życia.

Jak często kręcimy się wokół naszych codziennych spraw i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że Bóg jest na tym samym miejscu, gdzie my się znajdujemy. Bóg musiał odciąć Jakuba od starego życia i odebrać mu wszystkie ziemskie posiadłości. Był sam na sam z Bogiem w Betel; nic innego nie mogło go rozpraszać ani zakłócać spotkania, które miało zmienić całe jego życie.
Często jest tak, że Bóg musi robić radykalne rzeczy w życiu swoich sług, wobec których ma szczególne plany: oddzielenie od rodziny, odsunięcie psychicznych i emocjonalnych zasobów, spotkanie z Bogiem. Są to również często pieczęcie własności Bożej, które budują życiową wizję.
продвижение сайтов реклама

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.