Miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan – listopad 2019

„Nigdy nie myślałem, że spotkamy się taką nienawiścią”.

Stuletni fresk znajdujący się w kościele Chora Orthodox Church w Istambule, zamienionym na meczet.

02/17/2020 by Raymond Ibrahim

Gatestone Institute

Rzeź chrześcijan

Syria: 11 listopada. Islamski terrorysta otworzył ogień w stronę pojazdu, którym jechali chrześcijańscy liderzy. Dwóch Armeńczyków, ojciec I syn, zostało zabitych; diakon poważnie ranny. ISIS przyznało się do morderstwa ojca Abrahim Petoyan praz ojca Hovsep Petoyan. Armeńczycy mieli zamiar skontrolować prace remontowe kościoła armeńskich katolików, który został zniszczony w Deir ez-Zor. “Nieustannie odczuwamy obecność ISIS – odpowiada arcybiskup Alepo Boutros Marayati. – Deir ex-Zor jest dla nas bardzo ważnym miastem, ponieważ tam zostało zabitych wielu naszych męczenników, gdy uciekali przed tureckim ludobójstwem w 1915 rok. Dziś nie ma tam armeńskich katolików. Niewątpliwie, Turcy nie chcą, abyśmy tam wrócili, ponieważ nasza obecność tam będzie im przypominała o ludobójstwie Armenian”.

Turcja: Na ulicach miasta Diyarbakir został zasztyletowany koreański ewangelista Jinwook Kim, 41lat. Aresztowany został później 16 letni muzułmanin. Jak przekazuje sprawozdanie:
Kim przyjechał do Diyarbakir z rodziną na początku tego rok (2019) i był pastorem małej społeczności chrześcijan. Napastnik uderzył Kima trzykrotnie: dwa razy w serca I raz w plecy. Urzędnicy twierdzą jednak, że była to próba kradzieży telefonu. Lokalni wierzący nalegają na władze, aby śledztwo było prowadzone pod kątem zamachu na życie, a nie próby wymuszenia. Kim miał żonę, jedno dziecko, drugie miało się urodzić na dniach. W Turcji mieszkał od 5 lat. “To nie była kradzież, przyszli go zabić” – naciska chrześcijanin, który następnego dnia po zdarzeniu otrzymał groźby śmierci.
“Stale otrzymujemy groźby. Kilka dni temu jeden z braci prorokował, że oni (rząd) zamierzają wykopać tych cudzoziemców I prawdopodobnie zabić kilku tureckich braci. Chcą wywołać chaos. Wiedzą, że próbuję szerzyć ewangelię, więc mogę również zamierzyć się na mnie. To może być znakiem”.

Etiopia: Dwóch etiopskich pastorów zostało ściętych w Sebeta, w pobliżu stolicy Addis Abeby. Stało się to w wyniku wybuchu rozruchów skierowanych przeciwko chrześcijanom”. Głównymi sprawcami byli w wiodący muzułmanin, pobudzony przeciwko rządowi, który rzekomo złamał prawo przeciwko niemu. Sprawozdanie informuje: “sytuacja na polu walki stała się dla chrześcijan bardzo trudna, wiele kościołów zostało spalonych w tym roku. Mamy również niesprawdzone informacje o grupach chrześcijan wypędzonych z głównie muzułmańskiego miasta Ginir, znajdującego się 303 mile na południowy-wschód od stolicy”

Nigeria: Muzułmańscy pasterze Fulani nadal prowadzą swoje mordercze rajdy na chrześcijańskie społeczności. Dwa incydenty były szczególnie godne uwagi I identyczne. W pierwszym przypadku we wczesnych godzinach rannych 14 listopada muzułmanie z maczetami wpadli do wioski Agban, w pobliżu Kagoro, i zaszlachtowali chrześcijan w ich łóżkach w sypialniach. Wszyscy byli rolnikami i członkami lokalnego kościoła. Dziesięć dni później, 24 listopada, muzułmańscy pasterze o 4:30 rano uderzyli na chrześcijańską wioskę Agom, w południowej części stanu Sanga Country. Tutaj zaszlachtowali maczetami 87 letniego chrześcijanina i zastrzelili strzałem w głowę innego. Obaj zabici, członkowie lokalnego kościoła, również spali w swych domach.
Kamerun: 6 listopada w Moskota, islamscy wojownicy powiązani z Boko Haram uderzyli na kościół, w którym zabili Davida Mokoni, emerytowanego pastora, oraz niedosłyszącego chłopca, chrześcijanina. Inny pastor został postrzelony w nogę. Następnie złupili kościół, zabierając nawet uroczyste szaty pastora. “Boko Haram, podejmując próby ustanowienia islamskiego kalifatu na obszarze od północno-wschodniej Nigerii do północnego Kamerunu, zwiększyło ilość ataków na chrześcijańskie wioski w dalekim północnym Kamerunie” czytamy w sprawozdaniu. Te ostatnie ataki są zgodne z “falą brutalnych napadów, które miały miejsce pod koniec października, gdy grupy około 200 bojowników zostawiły za sobą 8 zabitych. Pierwszy miał miejsce 30 października I wiązał się ze złupieniem sześciu głównie chrześcijańskich wiosek w okręgu Mayo Sava… 31 października pięć osób zostało zaszlachtowanych siekierami, nożami I drewnianym pałami przez bojowników, którzy uderzyli na wioskę Kotserehe. Sześciu rannych zmarło później wskutek odniesionych ran. Świadek zdarzenia, Rebeka, opisuje śmierć chłopca z Kotserehe: “Miał 15 letnim nastolatkiem. Sła tak głęboko, że nie słyszał hałasu wokół siebie. Wbili mu ostrze siekiery w głowę tak głęboko, że, aby ją wyjąć, musieliśmy użyć młdotka” Wielu chrześcijan zostało rozproszonych wskutek nieustannych ataków I żyje w “skrajnej niedoli. Jak dodaje inny tubylec: “To wychodzi poza prześladowania. Sytuacja jest dramatyczna, pogrążając tysiące rodzin w ubolewania godny kryzys humanitarny”.

Pakistan: muzułmańscy piekarze zamordowali nastoletniego współpracownika, chrześcijanina, a policja stara się to ukryć. Przypuszczalny ojciec zamordowanego 18to latka Akash Masih, Sarwar Masih, powiedział: Mój syn był ekspertem piekarski i robił szałarmę i burgery, a klienci lubili jego produkty”. Wskutek tego, doświadczał przesladowania i religijnej zazdrości w miejscu pracy. Często narzekał na tą nieżyczliwą sytuację w piekarni, lecz pracował dalej, aby pomagać rodzinie”. Pewnego dnia wezwano do piekarni ojca i powiedziano mu, że jego syn jest chory i został wysłany do szpitala. Sarwar pospieszył tam tylko po to, by dowiedzieć się, że jego syn już zmarł. Gdy skontaktował się z policją, z piekarni grożono mu, a policja nie reagowała, twierdząc, że syn “popełnił samobójstwo”, pomimo, że widoczne były znaki torturowania na jego szyi i plecach. Są to taktyki opóźniania mające na celu rozbrojenie dowodów przeciwko sprawcom”. Sarwar ostatnio przekazał: “Chrześcijanie spotykają się z nienawiścią I dyskryminacją nawet po swej śmierci”.

W oddzielnym zdarzeniu, 16październiaka uzbrojony tłum muzułmanów zaatakował i wyciągnął chrześcijańskie rodziny z małej wioski w Lahore. Nastoletnia chrześcijanka, Sonia Sarwar, została zabita, a sześć innych osób poważnie poranionych. Celem ataku było rozproszenie dziesięciu chrześcijańskich rodzin z tego obszaru”. Nazir Masih, który w tym ataku został ranny w nogi, wyjaśnia: “Arshad Kamgho, wpływowy muzułmanin, chce przejąć własność tych chrześcijan”. Od 2015 roku Kamgho próbował ukraść ziemię tych chrześcijan; dwukrotnie ciągnął ich do sądów i za każdym razem są orzekał na korzyść chrześcijan. Od tej pory Kamgho wdawał się w spory z nimi, aby ich zniszczyć i wciągnąć ich w jakieś prawne zarzuty”.

Ataki na kościoły

Syria: 11 października, tego samego dnia, w którym zostało zabitych dwóch armeńskich kapłanów (p. wyżej), w mieście Qamishli, które jest miejscem zamieszkania wielu chrześcijan wybuchły trzy bomby samochody. Jedna z nich wybuchła w pobliżu kościoła Chaldejczyków I zabiła co najmniej sześciu cywilów, jak też spowodowała zniszczenie budynku. Druga została zdetonowana w pobliżu asyryjskiego targu, który jest własnością chrześcijan, a trzecia w pobliżu katolickiej szkoły. Do wszystkich ataków przyznało się ISIS.

Egipt: W piątek, 1 listopada, wybuchł ogień w koptyjskim kościele w Shubra. Jak informuję sprawozdanie: “Ogień rozpoczął się około 8:30 rano w pobliżu budynku teatralnego kościoła, w pomieszczeniu przyległym do samego kościoła. Anba Makary, biskup Południowej Shubra, prowadził mszę dla niepełnosprawnych osób. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani”. W ciągu następnych dwóch tygodni zostały podpalone dwa kościoły (w październiku). Policja doszła do wniosku, że we wszystkich trzech przypadkach ogień powstał w wyniku spięć instalacji elektrycznej. Chrześcijanie twierdzą, że miało miejsce podpalenie.
Rada wioski Neda zarządziła, aby, zgodnie z islamskim prawem, z kościoła Sw. Grzegorza została usunięta dzwonnica. W obawie, że jest to pierwsze ostrzeżenie spirali zmierzającej do całkowitego zamknięcia, wystosowano odwołanie do prezydenta Sisi. Informacja z 17 listopada:
“Budowa tego kościoła była bardzo powolna. Pierwotnie został założony w 191 roku, lecz zgodę otrzymał dopiero 2006. Ponieważ chrześcijańscy mieszkańcy wioski są ubodzy, budowa idzie bardzo powoli. Chrześcijanie obawiają się, że lokalni ekstremiści zatrzymają dalszą budowę, jeśli nie nastąpi interwencja prezydenta. Kościoły są w Egipcie spornym przedmiotem, który oficjalnie jest islamskim państwem. Budowy kościołów są pod ścisłym nadzrem państwa…”
Pakistan: Tłum muzułmanów zniszczył mur oraz frontowe drzwi katolickiego kościoła w Punjab pod tym pretekstem, że nie został on oficjalnie zarejestrowany. Jak informuje członek kościoła Nasee Masih: “Muzułmanie nie chcą kościoła w tej wiosce, ponieważ mają złe nastawienie do chrześcijan. 4 października przed kościół przyjechało 50 policjantów i zapytali, czy kiedykolwiek mieli problemy z modlitwą w kościele. Chrześcijanie odpowiedziali, że nigdy nie było z tym trudności. W międzyczasie zebrał się tłum około 60 osób, sprowadzili traktor I młoty. Traktor rozbił drzwi, a resztę zniszczenia dokonali muzułmanie młotami”.
Policja po prostu stała obok, obserwując. “Nie było żadnego ostrzeżenia przed tym zdarzeniem ze strony policji. – powiedział Naseer. – Ci muzułmanie dokonywali zniszczenia a policje nie reagowała, co znaczy, że byli po ich stronie… Przygotowaliśmy wszelkie dokumenty potwierdzające legalność budowy tego nowego, a obecnie zniszczonego kościoła, w 2007 roku”.
Turcja: Według informacji 21 października: “Turecka Rada Stanu, najwyższy krajowy są administracyjny, zgodził się ostatnio na zmianę tego historycznego Miejskiego Kościoła Greko – Ortodoksyjnego znajdującego się w Istambule, z muzeum, którym jest obecnie, na meczet”.
Komentatorzy mówią, że stanowi to prawny precedens prowadzący do zmiany Hagia Sofia, samego symbolu bizantyjskiego i ortodoksyjnego chrześcijaństwa, który obecnie jest oficjalnym muzeum, a wcześniej był meczetem… Wnętrze kościoła pierwotnie był postawione jako część kompleksu klasztornego poza murami Konstantynopola, jest pokryte jednymi z najstarszych najpiękniejszych mozaik i fresków bizantyjskich.
Unikalna i zaskakująca nietknięte do tej pory dzieło zostało stworzone po raz pierwszy w 1215 roku – ponad 100 lat przed turecką inwazją i zajęciem Konstantynopola w 1453 roku – są tam powyższy obraz zatytułowany: Józef i Maria. Wszystkie te historyczne drogocenne freski zostaną zniszczone w procesie zmiany kościoła na meczet.

Francja: w sobotę, 3 października, w kaplicy św. Florentego w Oberhaslach znaleziono pomnik św. Bernadety z obciętą głową. Ponieważ we Francji podobno średnio dwa kościoły są każdego dnia są w jakiś sposób atakowane, takie informacje nie ściągają uwagi. Jak podaje PI-News we Francji dokonano tylko w 2018 roku 1063 ataków na chrześcijańskie kościoły bądź religijne symbole (krzyże, ikony, pomniki). W oddzielnym badaniu wskazano na to, że w samym tylko styczniu 2017 roku we Francji, w której znajduje się największa populacja muzułmanów, ilość “ataków islamskich ekstremistów na chrześcijan” wzrosła o 38procent, przechodzac z 273 w 2015 roku do 376 w 2016, z czego większość miała miejsce w czasie chrześcijańskich świąt, a “wiele miało miejsce w kościołach lub innych miejscach sprawowania kultu”. Nie jest zaskoczeniem, że parafia, w której znaleziono figurę z obciętą głową ucierpiała rok wcześniej z powodu podpalenia.

Ogólna nienawiść do i wykorzystanie chrześcijan

Norwegia: grupa muzułmanów zmuszając do nawrócenia na islam pobiła, okradła i groziła śmiercią ewangeliście. Jak podaje sprawozdanie, Roar Fløttum, 27 października “głosił ewangelię imodlił się o chorych” po spotkaniu modlitewnym w którym brał udział w kościele w Trondheim. Tam spotkał się z grupą muzułmanów, którzy w czasie rozmowy przyznali, że cierpią na jakieś bóle i rany. Fløttum zaoferował modlitwę, na co zgodzili się. Stwierdzili, że poczuli się lepiej I zachęcali go, aby poszedł z nimi do przyjaciela, który cierpiał z powodu urazu nogi. Fløttum poszedł. “Byli bardzo mili I nie mogłem uwierzyć, że zwodzą mnie” – wyjaśniał później. Zabrali go na tyły domu, zepchnęli z ze schodów do piwnicy, gdzie zaczęli bić i kopać po twarzy. Trzymali go tam przez około godzinę, okradli z kart kredytowych I około tysiąca koron (108dolarów). “Straszyli mnie i mówili, że zabiją jeśli nie nawrócę się na islam. Chcieli, aby wypowiedział po arabsku jakieś słowa (jak szahada: “Nie ma boga nad Allaha, a Mohamed jest posłańcem Allaha”). Jeśli ktoś to wypowie przy muzułmańskich świadkach, staje się muzułmaninem. Byłem przerażony I naprawdę myślałem, ze mnie zabiją, ponieważ mówili, że mają nóż i nie chcą świadków”.

Egipt: Muzułmanin zaatakował nożem rodzinę chrześcijan, matkę i jej dwóch synów, zostawiając jednego z nich w krytycznym stanie. Zdarzenie miało miejsce 17 października w niedzielę wieczorem w Minya. Gdy muzułmanin zobaczył tą rodzinę siedzącą przed domem, co jest powszechnym zwyczajem w Egipcie, zaczął krzyczeć do nich, aby wrócili do domu. Gdy starszy syn nie zgodził się ten mężczyzna, identyfikowany różnie raz jako Ali raz Mohamed, wszedł nieopodal do swego domu i wrócił z nożem. Ruszył na nich, uderzając nożem w głowę matkę, rozcinając twarz młodszego z braci, a starszego dźgając w brzuch wielokrotnie (zdjęcia tutaj). W innym sprawozdaniu stwierdzono, że: “w zeszłym roku Mohamed zaatakował innego chrześcijanina przy pomocy rzeźniczego tasaka… znany jest z nienawiści do chrześcijan”. “Nie możemy wrócić do wioski. – informuje jeden z synów. – Staramy się unikać sporów i dyskusji z nimi. Ta rodzina ekstremistów mieszka niedaleko od nas. Nie pozwolimy na to, aby sprowokowali nas do walki z nimi. Jeśli zrobimy coś takiego to stracimy prawo do ukarania ekstremistów. Chcemy wyegzekwowania prawa”.

Uganda: ….

Informacje z innych lat i miesięcy:

marzec 2019

wrzesień 2019

listopad 2019

wrzesień 2018

październik 2018

listopad 2018

listopad 2016

marzec 2013

kwiecień 2013

wrzesień 2013

styczeń 2012

luty 2012

marzec 2012

kwiecień 2012

maj 2012

czerwiec 2012

sierpień 2012

wrzesień 2012

październik 2012

listopad 2012

lipiec 2011

wrzesień 2011

październik 2011

listopad 2011

grudzień 2011Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.