Miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan – sierpień 2012

 Raymond Ibrahim

7 październik 2012

http://www.meforum.org/3352/muslim-persecution-of-christians-august-2012

 Choć wielu ludzi jest regularnie prześladowanych przez islamskie prawo o bluźnierstwie, jedna szczególna sprawa dostała się w sierpniu na nagłówki gazet: w Pakistanie 14 letnia chrześcijanka, Rimsza Masih, została aresztowana z oskarżenia o spalenie Koranu. Szalejący muzułmanie niszczyli domy i kościoły chrześcijan, targali Biblie i niszczyli krzyże, wzywając do wymierzenia jej kary śmierci. Ponieważ ta historia dostała się do międzynarodowych mediów, powszechne międzynarodowe potępienie zmusiło pakistańskie władze do uwolnienia jej ostatnio, nie dlatego, że usunięto prawo o bluźnierstwie, ale dlatego, że znaleziono furtkę w postaci upośledzenia dziewczynki. Islamskie prawo nie pozwala na karanie za bluźnierstwo upośledzonych, bezprecedensowo wystawiając na pośmiewisko duchowego, który ją wrobił.

Ponieważ to zdarzenie wzbudziło powszechne rozruchy przeciwko pakistańskim chrześcijanom i niszczenie ich własności, tysiące opuściło swoje domy i zostało wywłaszczonych. Chrześcijanie z sąsiedztwa Rimszy, w tym kobiety i dzieci, w obawie przed zemstą muzułmanów uciekli do lasu, a inni zostali eksmitowani przez właścicieli domów. Kilku chrześcijan śpiących na ziemi kilka mil od budynków rządu pakistańskiego zdecydowało się na zbudowanie w tym miejscu kościoła i tam zamieszkanie na stałe. „Tu jest ziemia niczyja, niczyj dom. Pozwólcie nam tu bezpiecznie mieszkać”, powiedział jeden z nich. „Oczyściliśmy to miejsce własnymi rękami, położyliśmy pierwszy fundament małego kościoła tutaj. Choć jest to tylko szkielet z trzech gałęzi , jest to święty dom Boga, powinno to być uszanowane” – dodał inny.

Podzielone tematycznie muzułmańskie prześladowania chrześcijan na świecie z czerwca 2012 roku, obejmują (lecz nie są ograniczone do) następujące przypadki, wymienione w kolejności alfabetycznej według krajów, niekoniecznie według stopnia okrucieństwa.

Zabójstwa dżihadu i przesiedlenia chrześcijan

Irak: To co Carl Moeller, prezydent Open Doors, określił jako „religiobójstwo” trwa nieustannie nadal w kraju, który został wyzwolony przez amerykańskie siły zbrojne dekadę temu: ”Chrześcijanie w miastach takich jak Bagdad i Mosul znajdują się w kleszczach terroryzmu. Uciekają tłumnie. Dziś [16 sierpnia] przekazano, że tym kraju 20 osób zostało zabitych w wyniku wybuchów i strzelanin”. Przed strąceniem Saddama Husseina w Mossulu mieszkało około 75.000 chrześcijan, lecz obecnie ta liczba spadła do 25.000. Domy chrześcijan są podpalana, podkładane są bomby pod ich samochody, rodziny otrzymują listy z pogróżkami, aby opuścili Iran, albo zostaną porwani bądź zabici.

Wybrzeże Kości Słoniowej: W ramach wojny cywilnej muzułmańscy rebelianci zmasakrowali setki i wysiedlili dziesiątki tysięcy zwolenników Laurenta Gbagbo, Od tego napadu, gdy ich domy zostały przejęte przez buntowników, około 5000 osób, głównie chrześcijan, etnicznych Guere, zostało zmuszonych do ucieczki w niestrzeżony i nieprzyjazny busz, lub do katolickiej misji w Deukoue. Tamtejszy kapłan mówi, że „tłum rozwścieczonej młodzieży” groził misji.

Mali: Około 200.000 chrześcijan uciekło do Algerii i na Mauretanię, gdzie szukają bezpiecznego miejsca przez islamskimi terrorystami powiązanymi z Alkaidą, która staje się coraz bardziej aktywna w północnych regionach tego kraju.

Nigeria: Islamska organizacja terrorystyczna Boko Haram [co znaczy: Zachodnia Cywilizacja jest Grzechem] nadal kontynuuje swój dżihad, aby oczyścić północna Nigerię ze wszystkich chrześcijan. W jednym przypadku, zastrzelony został 57 letni ewangelista z kościoła zielonoświątkowego. Gdy wcześniej grożono mu, powiedział: „Wszystko zostawiam w rękach Boga”.

Syria: Około 12.000 ludzi zostało zablokowanych przez antyrządowe siły w głównie chrześcijańskim mieście Rableh. Zabili kilka osób próbujących ucieczki, nie dopuścili do miasta żywności i wsparcia medycznego. Rządowe siły prawdopodobnie przepędziły opozycję do 24 sierpnia. Chrześcijanie otrzymali również ultimatum, zmuszające ich do opuszczenie sąsiednich miast Qusayr i Homs, które zostały już niemal całkowicie oczyszczone z niegdyś 50 000-60 000 populacji chrześcijan. Głównie chrześcijańska cześć Aleppo została dotknięta wcześniej w tym miesiącu ciężkimi walkami. W chrześcijańskiej dzielnicy Damaszku, Jaramata, w czasie „tłum wiernych, rodzin, starszych ludzi, kobiety i dzieci, zmierzali do cmentarza, aby pochować dwóch młodych ludzi, którzy zmarli poprzedniego dnia, 27 sierpnia, również ofiary antyrządowych rebeliantów, zdetonowana została samochodowa bomba. Dwanaście osób zmarło (inne źródła podają 27) w tym pięcioro dzieci, a rannych zostało ponad 50”. Dalej „Całą rodzinę armeńskich chrześcijan znaleziono z odciętymi głowami”

Ataki na kościoły

Azerbejdżan: Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję o zamknięciu kościoła pn.: Greater Grace Church, „to pierwsza religijna społeczność, która ma być zlikwidowana przez sąd odkąd wprowadzone zostało nowe twarde religijne prawo w 2009 roku”. Ten kościół, zarejestrowany od 1993 roku, był miejscem zgromadzeń chrześcijan przez ponad 20 lat a licząc sobie prawie 500 członków był jednym z największych protestanckich kościołów w kraju.

Indonezja: Na Zachodniej Jawie zmuszono ostatnio do zamknięcia dwa kościoły. Pierwszy to „wielki namiot”, który był wykorzystywany do spotkań przez St. Johannes Baptista Church w Bogor. Został zapieczętowany przez władze 7 sierpnia. Zbór używał tego namiotu od 2006 roku jako tymczasowego miejsca, oczekując na zgodę postawienia właściwego budynku, o którą stara się od 2000 roku. Policja straszyła „zwaleniem” ich namiotu jeśli chrześcijanie będą go nadal używać. Zgromadzenie liczy obecnie ok 500 członków. Drugi kościół to Batak Karo Protestant Church w Bandung, który został zapieczętowany przez protestujących, którzy twierdzili, że to zgromadzenie zgodziło się wcześnie na to, że nie będą korzystać z budynku, pomimo że obecnie posiada wszystkie niezbędne do prowadzenia zgromadzeń zgody.

Kenia: Po walkach między poplecznikami zmarłego muzułmańskiego duchowego, a policją, kościół znajdujący się w pobliżu meczetu, którym odbywała się uroczystość pogrzebowa, został podpalony, a drugi został zaatakowany. W oddzielnym wydarzeniu został zaatakowany i złupiony„przez uzbrojony tłum” kościół , jak się wierzy sympatyków terrorystycznej organizacji Al-Shabaab. Pastor, który był świadkiem tej grabieży opisał to tak: „uzbrojeni napastnicy zaatakowali ogrodzony teren i natychmiast zaczęli ściągać żelazne płyty, jedna po drugiej, w sumie zostało zabranych 60 płyt. Widok tego, jak ściany kościoła walą się był straszny, lecz nie mogłem wołać o ratunek, ponieważ mogłem zostać zastrzelony. Zszokowani i skonsternowani członkowie kościoła, 60 osób, przybyli następnego dnia na zgromadzenie i znaleźli kościół w stanie ruiny”. Policjanci informowani o tym, że lokalni muzułmanie grozili atakiem, mówili takie rzeczy, jak: „Nie chcemy nieczystych w tym rejonie”, lecz nic nie zrobili. Te ostatnie ataki „miały miejsce zaledwie tydzień po tym, jak wojownicy al-Shabab rzucili granty do kościoła Arfican Inland Church of Garissa, we wschodniej Kenii, i otworzyli ogień to zgromadzonych, zabijając 17 osób. Wrzucono również granaty do lokalnego katolickiego kościoła. Od kwietnia ponad 14 kościołów zostało zaatakowanych w Kenii.

Nigeria: uzbrojeni mężczyźni, prawdopodobnie powiązani z Boko Haram, „zaatakowali Deeper Life Chruch, gdzie zgromadzeni byli chrześcijanie na modlitwie. Otoczyli budynek w środku spotkania i otworzyli ogień z AK – 47. Co najmniej 19 osób zginęło w tym pastor. Następnego dnia znaleziono nie odpaloną bombę w kościele Revival Church.

Syria: uzbrojeni mężczyźni zaatakowali katolicki klasztor Mar Musa, którego historia sięga IV wieku i jest ulokowany na północ od Damaszku. Nikt nie został ranny, klasztor został złupiony. Jak przekazał Ojciec Dall’Oglio: „kradli wszystko, cokolwiek byli w stanie ukraść”, w tym traktory i sprzęt rolniczy.

Apostazja bluźnierstwo prozelityzm

Egipt: pewien chrześcijanin został oskarżony o szkalowanie islamu i aresztowany po skardze, jakoby umieścił na Facebooku opinie obrażające Mahometa. W Egipcie obrażanie islamu i proroka są uważane za przestępstwo z artykułu 98 (f) kodeksu karnego, który stwierdza: „karę więzienia nie krótszą niż 6 miesięcy i nie dłuższą niż 5 lat… należy nakładać na każdego kto wykorzystuje religię do propagowania czy to słownie, czy na piśmie, czy innymi środkami, głoszenie skrajnych idei w celu wywołania sporu, naśmiewania się czy obrażania niebiańskiej religii oraz sektę naśladującą to bądź niszczącą narodową jedność”.

Pakistan: Po tym, jak pakistańska flaga z imieniem Allacha została przypadkowo zdmuchnięta z posesji chrześcijanina na muzułmańską, ten muzułmanin oskarżył chrześcijanina o celową próbę bluźnierstwa imieniu Allacha. To oskarżenie zostało rozreklamowane w lokalnym meczecie i wzbudziło gniew muzułmanów, którzy zagrozili spaleniem domów 15 rodzin mieszkających w okolicy. Pastorowi, który głosił wśród muzułmanów, wśród których byli zainteresowani nawróceniem, grożono po czym został porwany.

Tanzania: 17 letnia Eva Abdullah, która odrzuciła islam trzy lata temu i nawróciła się na chrześcijaństwo, została skazana na 2 lata wiezienia po oskarżeniu jej o zbezczeszczenie Koranu. Jej rodzice wyparli się jej, a „grupa radykałów” usiłowała „przekonać” ją do wyrzeczenia się chrześcijaństwa. Gdy odmówiła, złożyli fałszywe oskarżenie o zbezczeszczenie koranu.

Tunezja: Rządząca islamska partia złożyła projekt ustawy o karaniu przestępstw wobec „świętych wartości”. „Przestępstwa” obejmowałyby szeroko pojmowane występki takie jak: obrażanie czy wyszydzanie „świętości religii” i karanie ich więzieniem lub grzywnami. Ustawa, między innymi, kodyfikuje poziomy przestępstwa na religijne uczucia, w tym „uwłaczanie, lżenie, szydzenie i przedstawianie (podobizny) Allacha i Mahometa”.

Dhimmitude

Ogólnie: znęcanie się, poniżanie, poddanie nie-muzułmańskich “tolerowanych” obywateli

 Egipt: Krajowa organizacja dżihadu rozrzuciła ulotki wzywające muzułmanów do tego, aby zabijali chrześcijan, gdziekolwiek ich spotkają. Kopt, właściciel sklepu sprzedającego ikony i figury otrzymał listy z pogróżkami. Muzułmańskie gangi porywały chrześcijan dla okupu i plądrowały ich własności. Islamiści ze zgromadzenia konstytucyjnego zażądali, aby finanse koptyjskiego kościoła znalazły się pod kontrolą, co jest całkowicie odrzucane przez Koptów. Państwo w żaden sposób nie finansuje Kościoła, choć meczety są wspierane z pieniędzy podatników, również chrześcijan. Potępiając to propozycję Patriarcha Ortodoksyjnego Koptyjskiego Kościoła powiedział, że to żądanie ma tylko jedno znaczenie: „że Koptowie są wyraźnie prześladowani”. Prezydent Morsi złamał obietnicę udzielenia większej reprezentacji egipskich Koptów w rządzie i dopuścił tylko jedną Koptyjkę, aby w nowo ukształtowanym gabinecie reprezentowała 10-14% narodu, chrześcijan. Ma to szczególną wymowę wobec zwiększenie ilości ministrów do 35. „Ta formacja zignorowała wszystkie znane prawa i koncepcje obywatelstwa. – powiedział Patriarcha. – Niesprawiedliwe jest takie traktowanie Koptów”. Gdy zgromadzenie konstytucyjne zaproponowało prawo zabraniające: „przymusowej pracy, niewolnictwa, handlu kobietami i dziećmi, organami ludzkimi” (na czym w szczególności skorzystałyby chrześcijanki), islamska partia złożyła zażalenie.

Iran: Jak podaje Mohabat News władze: „wniosły nieuzasadnione oskarżenia” przeciwko pięciu aresztowanym nawróconym na chrześcijaństwo (w tym o zbezczeszczenie koranu), aby „naciskać” i „zastraszać” ich i trzymać w nieskończoność w zamknięciu. „Pomimo że ich sytuacja po sześciu miesiącach od aresztowania ciągle nie jest jasna, nie ma żadnych wątpliwości, że jedyną winą tych chrześcijan jest ich wiara w Jezusa Chrystusa”.

Pakistan: 11 chrześcijanek, uczących się pielęgniarstwa, zostało otrutych rtęcią dodaną do herbaty. Istnieje takie przekonanie, że była to kara za picie herbaty w czasie gdy ich muzułmańscy koledzy pościli w miesiącu ramadan.

56 letnia chrześcijanka przypomniała w Karachi Press Club jak była wraz z rodziną zniewolona i zmuszona do niewolniczej pracy, torturowana i bita . Muzułmańscy „feudalni panowie” straszą ją i jej rodzinę, między innym oskarżeniami o bluźnierstwo: „Proszę, chrońcie nas, – powiedziała – Nie chcemy tam wracać”.

Arabia Saudyjska: Ostatnio, grupa 35 chrześcijan trzymanych w więzieniu od grudnia, aresztowanych za prowadzenie spotkania modlitewnego w prywatnym domu zostało deportowanych do domu: „Dotarliśmy do domu bezpiecznie. – powiedział jeden z uwolnionych. – Wierzymy, że nasze uwolnienie było wynikiem nacisku wywieranego przez innych na ICC. Saudyjscy urzędnicy nie tolerują żadnej innej religii oprócz islamu. Uważają niemuzułmanów za niewierzących. Bardzo nienawidzą niemuzułmanów”

Syria: Kilku kapłanów Melchite Greek Catholic w tym arcybiskup, uciekło z Libanu po tym, jak ich biura zostały splądrowane. Jak podaje Ides: „niezidentyfikowane grupy, chcące rozpalić religijną wojnę i wciągnąć Syryjczyków w sekciarskie konflikty” zaatakowały dzielnice chrześcijan w starej kwaterze Aleppo. Zostały zniszczone również muzeum bizantyjskich chrześcijan oraz biuro Maronite Christian (społeczność rzymsko-katolików rytu wschodniego).

Turcja: szef parlamentarnego komitatu ds edukacji oskarża francuski rząd o „sianie nienawiści” z powodu umieszczenie informacji o ludobójstwie Armeńczyków w podręcznikach do historii i geografii używanych w średnich szkołach we Francji. Wsparta przez wielu historyków Armenia twierdzi, że około 1.5 miliona Armeńczyków zostało zabitych w czasie I Wojny Światowej na terenie, który obecnie jest wschodnią Turcją, w wyniku celowej polityki ludobójstwa zarządzonego przez otomański rząd.

Uzbekistan: 26 letnia chrześcijanka, która jest sparaliżowana od swej młodości została wraz z matką zaatakowana przez sześciu mężczyzn z kijami, którzy włamali się do ich domu około 4 rano. Mężczyźni złupili dom, zabierając ikony, biblie, religijne kalendarze i książki do modlitw. Gdy sparaliżowana kobieta ukradkowo usiłowała wezwać telefonicznie pomoc, została ponownie pobita. Wszyscy zostali zabrani na komisariat policji, gdzie kobiecie „zaoferowane nawrócenie na islam”. Odmówiła i ostatecznie sędzie „zdecydował, że kobiety opierały się policji i trzymały w domu zakazane materiały religijne oraz prowadziły działalność misyjną. Skazał każdą z nich na grzywnę, równowartość 20 miesięcznej płacy”.

O tym cyklu

 Ponieważ prześladowania chrześcijan w islamskim świecie są powszechne i to, co się dzieje, nabiera rozmiarów epidemii, w ten sposób zaczynam nową serię artykułów zatytułowaną „Bieżący miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan”, w których będą zestawiane i szacowane niektóre, żadną miarą nie wszystkie, przypadki prześladowań.

Cele jakie stawiam artykułom z tej serii są dwojakie:

1) Wewnętrznie, aby dokumentować to, czego nie robią media mainstreamu: muzułmańskie prześladowania chrześcijan.

2) Instrumentalnie, aby pokazać, że takie prześladowania nie są „przypadkowe”, lecz systematyczne i powiązane, to jest, że są ostatecznie zakorzenione w szariacie.

Jak stanie się to oczywiste, każda opowieść dotycząca prześladowań zazwyczaj daje się umieścić w jakimś specyficznym temacie, w tym: nienawiść do kościołów i innych chrześcijańskich symboli; seksualne wykorzystanie chrześcijanek i wrogość wobec kobiet; prawa dotyczące apostazji i bluźnierstwa; złodziejstwo i plądrowanie miejsc pobytu jizya (niemuzułmanów); a nade wszystko oczekiwaniami, że chrześcijanie będą zachowywać się jak zastraszeni dhimmis (obywatele drugiej kategorii); o zwyczajnej przemocy i morderstwach; często w połączeniu ze sobą.

Ponieważ te przypadki prześladowań obejmują różne przedziały etniczne, językowe i geograficzne, od Maroka na zachodzie do Indii na wschodzie, wyraźna będzie jedna sprawa, która je łączy: islam – czy przez to twarde stosowanie prawa szariatu, czy nad-kultura dominacji z niego zrodzona.

Gdzie wezwania do aresztowań? Gdzie oskarżenia o zbrodnie wojenne? Gdzie żądania, aby ci kryminaliści zostali doprowadzeni na sąd przed Międzynarodowy Sąd Kryminalny czy Międzynarodowy Trybunał w Hadze?

marzec 2019

wrzesień 2019

listopad 2019

wrzesień 2018

październik 2018

listopad 2018

listopad 2016

marzec 2013

kwiecień 2013

wrzesień 2013

styczeń 2012

luty 2012

marzec 2012

kwiecień 2012

maj 2012

czerwiec 2012

sierpień 2012

wrzesień 2012

październik 2012

listopad 2012

lipiec 2011

wrzesień 2011

październik 2011

listopad 2011

grudzień 2011

поисковая раскрутка сайтов
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *