“Ja nie lubię chrześcijan”: Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, kwiecień 2020

06/01/2020
Raymond Ibrahim
Oryg.: TUTAJWielkanocna Niedziela: kościół w Danii zniszczony napisami: „Pokonamy Danię” i „Nie ma boga nad Allaha”.
Gatestone Institute

Poniżej niektóre z nadużyć dokonanych przez muzułmanów chrześcijanom w  kwietniu 2020:

Rzeź chrześcijan:

Nigeria: Pierwsze dwa dni kwietnia to zamordowanie przez muzułmańskich pasterzy Fulani 13 chrześcijan. „Obudziliśmy się, aby pochować 7 osób spalonych na śmierć… w nocnym ataku” – dowiadujemy się z jednego źródła – „Większość z nich to starsi chrześcijanie, którzy nie byli w stanie uciec, podczas gdy w czasie ataku  członkowie społeczności biegli w kierunku sąsiednich zarośli”.

Następnie 7 kwietnia, islamscy pasterze wymordowali pastora i trzech członków jego zgromadzenia, w tym 10 -letniego chłopca. Pastor, Matthew Tagwai, który zginął w swym domu, zostawił ciężarną żonę i dwoje małych dzieci.

10 kwietnia Fulani zamordowali pastora Stephen Akpor, 55 lat. „Dwóch pasterzy podeszło do  naszego kościoła, Celestial Church… gdzie zastrzelili go, gdy modlił się i udzielał duszpasterskiej rozmowy pięciu członkom kościoła” – mówi jego kolega. – „Postrzelili go wielokrotnie, po czym zadźgali na śmierć”. Zostawił żonę i pięcioro dzieci.

11 kwietnia muzułmańscy pasterze zastrzelili rolnika, chrześcijanina.

13 kwietnia, ucięli głowy dwóm kolejnym chrześcijanom w taki sposób, że trzeba było ich „pochować bez głów”.

14 kwietnia Fulani zaszlachtowali kolejnych dziewięciu chrześcijan, z których sześcioro to były dzieci i jedna ciężarna kobieta. „W czasie ataku byli uzbrojeni w maczety, i pistolety AK-47. – wspomina ocalały. – Napadli na wieś około 20 tej i strzelając w stronę naszych domów wrzeszczeli „Allah Akbar!”, 33 domy zostały podpalone.

16 kwietnia zabili Sebastine Stephen, młodego ucznia. „Tych pasterzy Fulani było ponad 50, mieli ze sobą broń i strzelali . Po zabiciu młodego mężczyzny włamali się do domu Jack Nweke i uprowadzili go wraz z żoną, zostawiając ich  troje dzieci”.

19 kwietnia muzułmańscy terroryści zabili czworo chrześcijan. 38 domów z 86 pomieszczeniami mieszkalnymi zostało spalonych, podaje informator.

20 kwietnia „został zastrzelony rolnik, chrześcijanin, Titus Nyitar, po czym odcięto mu głowę” jak informuję tubylec. Tytus: „został zabity przez tych pasterzy podczas pracy na farmie”. Następnie „udali się do wioski, aby palić domy i porwać 3 mieszkańców”.

22 kwietnia muzułmanie Fulani zabili 12 chrześcijan, wcześniej, jak przekazuje informacja, porwali parę, która właśnie brała ślub w kościele”.

23 kwietnia: Fulani „w czasie ataków na chrześcijański teren w północno-centralnej Nigerii, zabili dwoje ludzi, porwali kolejną osobę i spalili zabudowania kościelne w tym dom pastora

Jeden z lokalnych mieszkańców, któremu zniszczono dom pyta: „Jakie przestępstwo wobec pasterzy Fulani popełnili ci wszyscy niewinni ludzie? Jak długo będziemy przeżywać te morderstwa? Jak długo będziemy błagać rząd i agencje bezpieczeństwa, aby przyszli nam z pomocą?”

Kongo: Rodzina Batsemire Ngulongo Yesse, pastora, ojca ośmiorga dzieci, który wraz z 35 innymi chrześcijanami został zaszlachtowany z rąk Zjednoczonych Sił Demokratycznych (ADF), islamskiej grupy rebeliantów, której celem są chrześcijanie, przekazała szczegóły jego egzekucji 9 kwietnia. Według informacji przekazanych przez jego syna:

[islamscy rezerwiści uzbrojeni w maczety przyszli w nocy i zapukali do drzwi. Ojciec otworzył, a oni zapytali, dlaczego splugawił ich nakaz pozostawienia chrześcijaństwa i przejścia na islam. Odpowiedział, że został wychowany w chrześcijańskiej rodzinie, został chrześcijaninem, był ochrzczony w anglikańskim kościele i nie może zmienić religii. Zagrozili mu, że go zabiją, na co odpowiedział, że tylko Bóg zna czas jego śmierci i jeśli to jest ten czas to gotów jest umrzeć jako chrześcijanin. Zaszlachtowali go. Byłem w sąsiednim budynku i słyszałem wszystko, co robili. Gdy go zabili odeszli.

Żona męczennika, która ukrywała się tej nocy w domu podaje inne szczegóły: po wejściu do domu „ci ludzie przedstawili się jako muzułmanie… Powiedzieli mu, żeby się nawrócił na islam jeśli chce żyć. Nie zgodził się. Skręcili mu tam szyję i odeszli. Zmarł na miejscu”. Syn wierzy, że to ci sami islamscy rebelianci porwali jego dwóch braci, których los jest nieznany. Dodaje: „Od tamtej pory nasz pastor zachęcał nas żebyśmy dalej służyli w lokalnym kościele, a nie wyjeżdżali jak wielu pastorów z tego obszaru”. Wilson Kasereka, który zna zbitego, wyjaśnił szczegółowo ogólną sytuację:

Wojna przeciwko chrześcijanom nasila się i ludzie umierają każdego dnia… straciliśmy kilku pastorów, którzy służyli w Kongo, sami żyjemy w strachu, ponieważ nie wiemy kiedy ADF przyjdzie po nas. Bardzo wielu jest uciekinierów… potrzebują modlitwy i wsparcia”.

Mozambik: 7 kwietnia islamscy terroryści lokalnie znani jako „al-Shabaab” (“młodzież”) i prawdopodobnie powiązani z ISIS „okrutnie i diabolicznie” wymordowali 52 wieśniaków w kraju o przeważającej większości chrześcijan. Pomimo, że w raportach nie wskazuje się na religijne związki tych rzezi, w Mozambiku jest 60 procent chrześcijan i 19 procent muzułmanów.
Jak przekazuje sprawozdanie:

Bojownicy zwiększyli w ostatnich tygodniach ataki jako część kampanii na rzecz ustanowienia w tym bogatym w gaz regionie islamskiego kalifatu zajmując rządowe budynki, blokując drogi, wciągając nad miastami i wioskami w prowincji Cabo Delgado na krótko czarno białe flagi z religijnymi symbolami. Ta flaga jest również używana przez Isis i innych islamskich ekstremistów… rebelianci skupili się jak dotąd na odizolowanych wioskach, zabijając ponad 900 osób… Te niepokoje zmusiły setki tysięcy mieszkańców do ucieczki . Ponad 200 000 ludzi uciekło z tego obszaru, który został dotknięty przemocą w najgorszym stopniu, jak informuje lokalny arcybiskup katolicki, Dom Luiz Fernando.

Ataki na kościoły w Wielkanoc

USA: 14 kwietnia muzułmanin mający za sobą historię antychrześcijańskich przestępstw nienawiści usiłował podpalić kościół. Osama El Hannouny, 25l., próbował spalić Sacred Heart Church w Palos Hills, w stanie Illinois. Z nagrań systemu telewizji przemysłowej wynika, że wiedział o tym, że w kościele byli ludzie. Strażacy szybko poradzili sobie z ugaszeniem płomieni. „Al Hannouny prawdopodobnie drapał, gryzł i pluł na policjantów, którzy próbowali go powstrzymać” a później „zrobił religijnie obraźliwe napisy na ścianie celi”. Wcześniej przebił opony 19 samochodów na parkingu dwóch innych kościołów (First Baptist oraz Sts. Helen and Constantine). W tamtym czasie, gdy został aresztowany powiedział policji, że zniszczył samochody, ponieważ „Ja nie lubię chrześcijan”. Został zwolniony za kaucją 10 000$ i dostał elektroniczny nadzór, co nie przeszkodziło mu w ostatnim ataku na kościół.

Dania: Około godziny 3.30 rano w Wielkanocną Niedzielę, najświętszy dzień chrześcijan na całym świecie, Vajlea Church w Ishøj został zniszczony napisami: „Pokonamy Danię” oraz „Nie ma boga nad Allaha”. Wielu Duńczyków było „zdumionych” tym graffiti. Policja twierdzi, że ma nagrania z systemu ochrony, lecz są zbyt niewyraźne, aby je opublikować. Ten samo kościół w Ishøj został już raz zniszczony w 2015 roku, gdy 8 wielkich okien zostało wybitych kamieniami. Takie ataki w europejskich regionach o dużej populacji muzułmańskich migrantów stały się wzrastającą powszechnością.

Algieria: Po raz pierwszy w historii Amerykańska Komisja ds Religijnej Wolności (USCIRF) dodała Algierię do swego tegorocznego sprawozdania na temat najgorszych gwałcicieli religijnych wolności na świecie. Jak czytamy w sprawozdaniu:

„W 2019 roku Algieria nasiliła trwające stale represje religijnych mniejszości. Rząd systematycznie stosuje sankcje dyscyplinarne przeciwko społeczności Ewangelicznych protestantów nakazując szereg zamknięć kościołów i nalotów na nie, co dotknęło dwa największe protestanckie kościoły w kraju. Obecne obostrzenia odzwierciedlają skalę  zamykania kościołów , która trwa od listopada 2017 i nasiliła się w 2019. Urzędnicy wydają arbitralne nakazy uciszenia wszelkiej religijnej działalności, oskarżając o naruszanie zasad bezpieczeństwa, nielegalną działalność czy ewangelizację, bądź udzielając innych usprawiedliwień na zamykanie miejsc oddawania czci. Rząd algierski zmusił do zamknięcia trzy największe protestanckie kościoły w październiku 2019 roku… Systematycznie ogranicza niemuzułmanom możliwość rejestrowania się, działania kaplic i praktyk wiary w jakikolwiek  sposób. Rozporządzenie 06-03 również ogranicza możliwość nawracania przez zakaz „podburzania wiary muzułmanów” … Prawa te są wykorzystywane do aresztowania i oskarżania ludzi o prozelityzm bądź przenoszenie czy posiadanie religijnych przedmiotów takich jak Biblia.

Egipt: 14 kwietnia egipskie siły bezpieczeństwa zaangażowały się w strzelaninę z islamską komórką terrorystyczną ukrytą w apartamentowcu w kairskim dystrykcie Amiriyah, który znany jest z dużej ilości mieszkających tam chrześcijan i kilku kościołów. Zginęło siedmiu niedoszłych terrorystów i jeden policjant. Z pomieszczeń przejęto amunicję i automatyczną broń. Egipska administracja potwierdziła, że „podejrzani planowali zaatakować w czasie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocnej Niedzieli lokalnych Koptów”, egipskich Ortodoksyjnych Koptów, najstarszą na świecie chrześcijańską społeczność”. W Egipcie ataki na kościoły w czasie Wielkanocy nie należą do rzadkości. 9 kwietnia 2017 w Palmową Niedzielę, która rozpoczyna wielkanocny tydzień, wybuchy w dwóch kościołach zabiły co najmniej 50 wiernych a 130 zraniły, bądź okaleczyły. Dwa dni później dokonano kolejnego terrorystycznego ataku na chrześcijański monaster. 15 kwietnia 2015 roku w Niedzielę Wielkanocną w Egipcie dwie eksplozje miały miejsce w dwóch oddzielnych kościołach. Podobnie było 5 kwietnia 2015 roku, gdy chrześcijanie obchodzili Palmową Niedzielę, kolejny kościół został zaatakowany w Aleksandrii; w nocy ostrzelano go z samochodu –  zginął policjant i dwóch cywili.

Indonezja: Członkowie Islamskiego Frontu Obrony (FPI) napadli naspotkanie kościoła domowego, w którym brało udział około 10 osób. „Materiał filmowy … uchwycił dwóch mężczyzna wdzierających się do domu, Niedziela [19 kwietnia], w Cikarang”. Jeden z napastników, Ustad Muliana, został zidentyfikowany jako senior lider Islamskich Obrońców. Na nagraniu widać jak muzułmanie grożą wierzącym: „Jeden z nich zaatakował chrześcijan jakimś kawałkiem drewna” Ten incydent jest kolejnym z szeregu ataków na kościoły dokonanych przez islamskie partie lub ich popleczników… O ile Indonezja jest oficjalnie świecka, wzrasta polityczny nacisk na zwiększenie roli islamu. Niektóre grupy, jak FPI chcą zamienić Indonezję w islamskie państwo”.

 W Iraku i Syrii „buntownicy dżihadu” nadal konfiskują posiadłości chrześcijan w imię „szariatu”. Jak przekazuje sprawozdanie:

W prowincji Idlib chrześcijanie spotykają się z niesprawiedliwością dżihadystycznych organizacji i przemocą ze strony islamskich frakcji jeśli chodzi o stosowania „islamskiego prawa szariatu” w stosunku do różnych religijnych społeczności. Islamskie odłamy podejmują zdecydowane kroki przeciwko nim i wymuszają opłaty „dżizja”, aby zmusić do opuszczenia domów i przenieść do kontrolowanych przez reżim obszarów.

Pakistan: W dwóch niezależnych przypadkach muzułmanie próbowali zgwałcić młode chrześcijanki. W pierwszym przypadku grupa młodych muzułmanów próbowała porwać 9 letnia Iszrat. „9 kwietnia miała miejsce próba porwania Iszrat, gdy szła ulicą Qutiba. Grupa młodych muzułmanów podeszła do niej, kazała nawrócić się na islam i wyjść za Asima, jednego z tej grupy. Gdy odmówiła, pobili ją, czynili uwłaczające jej i chrześcijaństwu uwagi, i próbowali porwać. Nie doszło do tego dzięki interwencji miejscowych. Iszrat mówi, że inny mężczyzna z tej grupy, Ijaz, dokuczał jej już wcześniej. Twierdzi również, że chodził za nią dużo wcześniej próbując nawiązać cielesną relację. Iszrat wraz z rodziną przekazała policji informację o próbie porwania, po czym zostali zaatakowani w domu przez grupę uzbrojonych mężczyzn, którzy grozili im poważnymi konsekwencjami za „stawianie przeszkód ich misji”.

Dwa dni później, 11 kwietnia, muzułmanin napadł na tle seksualnym 7 letnią Nadię. „Około 7 godziny rano, po powrocie do domu ojca, Boota Masih, okazało się, że nie ma Nadii. Ghulam Sabir mieszkaniec Talwandi, muzułmanin, słyszał krzyki dochodzące z sąsiedniego pola, gdzie znaleziona została pobita i wykorzystana seksualnie Nadia oraz jej napastnik, Muhammad Szoaib, który został załapany i zabrany do policyjnego aresztu.

Iran: 21 kwietnia, nawrócona z islamu chrześcijanka i działaczka praw człowieka, Mary Mohammadi, została skazana na 3 miesiące więzienia i karę chłosty za krytykowanie naruszania praw człowieka rządzącego reżimu. 21 letnia kobieta przedstawiła swoją sytuację w mediach społecznościowych: „Po przejściu licznych tortur i 46 dni w więzieniu w straszliwych warunkach Vozara i Qarchak Prison (które ma „opinię ,że znęca się tam nad osadzonymi”), zostałam skazana na 3 miesiące i 1 dzień więzienia i 10 batów”. Dodała, że została skazana za sprzeciw wobec „rzezi ludzkich istnień” i za okazanie „sympatii dla rodzin tych, którzy zginęli w wypadku ukraińskiego samolotu”. W czasie przesłuchania była nękana przez sędziego za nawrócenie się na chrześcijaństwo, mimo że oskarżenie jej nie miało nic wspólnego z religią. W 2017 roku Mary spędziła ponad 6 miesięcy w więzieniu za udział w spotkaniu podziemnego kościoła.

Uganda: w dwóch oddzielnych przypadkach muzułmanie ciężko pobili dwie kobiety : jedną w 6 miesiącu ciąży za nawrócenie się na chrześcijaństwo oraz drugą za ewangelizowanie.

Po nawróceniu, Sylwia Szamimu Nabafa, 27l., przez pół roku brała udział w nabożeństwach. Zauważył ją sąsiad, muzułmanin, gdy wracała z kościoła i powiedział o tym jej ojcu, Haji, Juma Suleiman. Ten zaczął ją wypytywać. „Nie odpowiadałam. Zaczął kopać mnie i bić. Wziął jakiś tępy przedmiot i uderzył w prawą nogę. Zaczęła krwawić i następna rzecz, którą pamiętam to, że znalazłam się w szpitalnym łóżku Paliss Health Centre”. Została zwolniona po 6 tygodniach. Jak informuje lokalny starszy kościoła: „W tej chwili potrzebuje wsparcia i zachęty, ponieważ żyje tym, czego doświadczyła, gdy oddała życie Jezusowi Chrystusowi. Często płacze. Potrzebuje żywności, ubrań, leków i opieki w szpitalu”.

Problemy Lidii Nairje, 23 letniej córki ewangelisty Kościoła Bożego, z chwilą, gdy podzieliła się swą wiarą z muzułmanką, która później została chrześcijanką. Rodzina tej apostatki zaczęła jej grozić śmiercią. Znalazła schronienie u rodziny Lidii, gdzie jeszcze sześcioro apostatów z islamu znalazło schronienie. 7 kwietnia, gdy udawała się do matki, aby opłakiwać śmierć jej syna, muzułmanie urządzili zasadzkę. „Trzymali mnie i bili. Uderzali w twarz, bili kijami, mówiąc, że są tutaj, aby mnie zabić, ponieważ nawracałam muzułmanów na chrześcijaństwo”. Naoczni świadkowie dostarczyli więcej szczegółów: „Muzułmanie zaczaili się, dusili i ciężko ją pobili. Gdy głośno krzyczała i wołała, sąsiedzi wezwali policję, więc napastnicy po przybyciu policji uciekli. … Gdy spotkałem się z nią w domu 14 kwietnia ciągle cierpiała z powodu licznych ran głowy, prawego oka i lewej ręki…”

Egipt: 22 kwietnia znikła Ranya Abd al-Masih („sługa Chrystusa”) 39 letnia chrześcijanka, żona i matka. Kilka dni później pojawiło się nagranie wideo, w którym wystąpiła ubrana w czarny islamski ubiór (nikab), mówiąc: „chwała niech będzie Allahowi”, że dobrowolnie i w tajemnicy nawróciła się na islam dziewięć lat wcześniej i nie chce już aby ktokolwiek – mąż, dzieci, rodzina – niepokoili ją więcej. Rodzina upiera się przy tym, że takie twierdzenia są na użytek publiczności, prawdopodobnie wypowiedziane pod groźbą użycia broni czy wskutek działania narkotyków. Koptyjski Chrześcijański Kościół Ortodoksyjny dodał swój głos wysyłając do Prezydenta Sisi prośbę o interwencje i „przywrócenie naszej córki”, której „trzy młode córki są załamane nieobecnością matki, jak też jej mąż i cała rodzina”. Brat Ranii, Remon, mówi, że: „Zdecydowanie została porwana i zmuszona do tego nagrania czy to groźbami wobec niej czy męża i dzieci, jeśli się nie zgodzi”. Powiedział, że pomysł jej „tajnego” praktykowania islamu jest śmieszny, wskazując na to, że do samego zniknięcia regularnie uczestniczyła w zgromadzeniach kościoła, odwiedzała monastyry i modliła się tam, nawet pościła 55 dni przed Wielkanocą. „Jesteśmy pewni tego, że Ranja, nasza kochana siostra, którą dobrze znamy, nie jest tą, którą widzieliśmy na nagraniu; to jest kobieta, która została zastraszona i przymuszona”. Po narzekaniach na państwową służbę bezpieczeństwa – która jest oskarżana o współodpowiedzialność w podobnych sprawach – która odmówiła pomocy, brat zastanawia się: „Co mamy zrobić z naszymi Koptyjkami, matkami, siostrami, żonami i córkami? Żyjemy przecież w czasach, gdy takie rzeczy nie powinny się dziać”.

Relacje z poprzednich miesięcy i lat:

styczeń 2020
marzec 2019
wrzesień 2019
listopad 2019
wrzesień 2018
październik 2018
listopad 2018
listopad 2016
marzec 2013
kwiecień 2013
wrzesień 2013
styczeń 2012
luty 2012
marzec 2012
kwiecień 2012
maj 2012
czerwiec 2012
sierpień 2012
wrzesień 2012
październik 2012
listopad 2012
lipiec 2011
wrzesień 2011
październik 2011
listopad 2011
grudzień 2011

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.