Muzułmańskie prześladowania chrześcijan – sierpień 2020

Raymond Ibrahim

Zniszczone freski (R) wewnątrz starożytnego klasztoru Sumela in Turkey (L).

Oryg.: TUTAJ

Tekst tłumaczony z kilku języków dlatego trochę skrócony…przyp.tłum.

Tekst tłumaczony z kilku języków dlatego trochę skrócony…przyp.tłum.Rzezie chrześcijan
Filipiny: 24 sierpnia zostało zabitych 15 osób w wyniku bliźniaczych samobójczych wybuchów, które zostały przeprowadzone przez wdowy po terrorystach, a celem była katedra w mieście Jolo o większości populacji muzułmańskiej. 80 osób zostało rannych. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie dżihadystyczne terrorystyczne ugrupowanie Abu Sayyaf. „Były dwie osoby. W pierwszym wybuchu jedna, – potwierdził rzecznik wojskowy. – a druga wysadziła się w powietrze po jej aresztowaniu, po pierwszym wybuchu”. Lokalny biskup, Charli Inzon powiedział o tych, którzy zginęli: „Zginęli jako męczennicy dając świadectwo swej chrześcijańskiej wiary. Pozostali w Jolo pomimo nieustających upokorzeń i ryzyka… Było to skrytobójczy , nieludzki i zły akt przemocy”. Grupa obrońców praw człowieka, Church in Need, stwierdziła, że „jest to nawet jeszcze bardziej pozbawione skrupułów ze względu na trudności, jakich doświadczają nasi ludzie w związku z pandemią Covid-19”.

Etiopia: Co najmniej 500 chrześcijan – w tym ciężarne kobiety, dzieci i całe rodziny – zostały zaszlachtowane w okresie między czerwcem a 27 Sierpnia, w czymś, co zostało opisane jako „bezlitosne ataki od drzwi do drzwi”. Wkrótce po rzekomym zamachu na popularnego piosenkarza pochodzącego z mającego większość muzułmańskiego plemienia (29 czerwca), „ekstremiści przyjechali samochodami uzbrojeni w broń, maczety, miecze i włócznie, szukali i mordowali chrześcijan”. W sprawozdaniu czytamy:

Dzieci były zmuszone do patrzenia na to, jak ich rodzice byli brutalnie mordowani maczetami… Oromo został ścięty za odmowę wyrzeczenia się wiary i ściągnięcia z szyi nici (noszonej przez wielu etiopskich chrześcijan na znak chrztu). … Lokale chrześcijańskich przedsiębiorców i  ich domy były przez ekstremistów palone i demolowane. Zniszczenia sięgają milionów dolarów… Dotkliwość tych potworności zszokowała lokalnych świadków, którzy zdali sprawę z przerażających scen. W Dera, świadek opowiadał o tym, jak zbójcy masakrowali ciała „tańcząc i śpiewając z odciętymi częściami ciał zaszlachtowanych ludzi”. Inny świadek informował o tym, w jaki sposób ciała zabitego małżeństwa starszych ludzi, którzy byli bici w domu aż do śmierci, były ciągnięte po ulicy… Tysiące tych, którzy w stanie skrajnej traumy przetrwali uciekło ratując życie, w tym osieroconych dzieci, a wielu schroniło się w kościołach i centrach wspólnoty.

Kamerun: 1 sierpnia późną nocą islamska terrorystyczna grupa Boko Haram wysłała z bombami dwóch samobójców,( jednym z nich była kobieta}, do wioski, w której mieszkańcy spokojnie spali po ciężkim dniu pracy. Ich celem była katolicka misja w tej wiosce. Co najmniej 28 osób – w tym 7 dzieci w wieku między 3-18 lat – zostało zabitych wskutek detonacji: „Sceny były przerażające” – wyjaśnia lider misji: „Gdy przyszli byłem w domu. Usłyszeliśmy strzały z pistoletu, następnie krzyki zebranej naprędce obrony ostrzegającej nas. Tak więc, uciekliśmy… Gdy wdarli się do wsi najpierw strzelali na oślep, a ludzie zaczęli uciekać”. Jeden z terrorystów, młoda dziewczyna, ukrywając swoją tożsamość i zamiary przed grupą ukrywających się kobiet i dzieci, udawała ranną i prosiła o pomoc. Lider kościoła powiedział: „Zostali oszukani. Wybuch zabił wielu ludzi”. Sprawozdanie z wydarzeń donosi:

Szczegółowe dane dotyczące napastników, w tym ich pochodzenia, nie są znane, choć informacje z ostatnich lat wskazują na to, że tysiące dzieci zostało porwanych przez bojowników Boko Haram. W zeszłym roku, ONZ stwierdziło, że do 2009 roku było ich około 8.000. Z kolei UNICEF podaje, że od roku 2017 co najmniej 117 tych dzieci zostało wykorzystanych do samobójczych ataków, ponad 80% to były dziewczęta.

Nigeria:
Nadal trwało w sierpniu „ignorowane ludobójstwo chrześcijan” dokonywane przez muzułmańskich pasterzy Fulani. Co najmniej 171 chrześcijan, z których wielu to kobiety i dzieci, zostało zaszlachtowanych, jak podają źródła z 4 sierpnia. 10 sierpnia uzbrojeni dżihadyści zaatakowali kościół Lwa Judy w Azikoro otwierając ogień do zgromadzonych. 4 dzieci zostało zabitych. Informacje z 24 sierpnia: „Pasterze Fulani zaatakowali chrześcijańska wioskę w północno-centralnej Nigerii, zabijając jednego mieszkańca. Spalili zabudowania kościoła i porwali między innymi 4 dzieci”.

Uganda:Muzułmańska rodzina ciężko pobiła dwóch kuzynów za to, że przyjęli chrześcijaństwo. Jeden z nich zmarł wskutek odniesionych ran. Drugi, Ahmad Waisana, lat 23, z trudnością „trzyma się życia” – cierpi na poważne obrażenia głowy i nerek.

Niemcy: Hamzar D., 25 letni muzułmanin, emigrant z Tunezji udusił 28 Niemkę, matkę jego dziecka, częściowo dlatego, że ochrzciła dziecko. Pierwszy raz spotkali się na dyskotece, w lipcu 2019 roku urodziła jego syna. „Po porodzie zmieniła się” – wyjaśnia rozżalony zabójca. „Przez długi czas nie pozwalała mu na spotkania z dzieckiem, a potem zrobiła z jego chłopca również chrześcijanina”. Ta sprawa i inne nieporozumienia doprowadziły do tego, że w czasie jednego ze spotkań udusił ją.

Ataki na kościoły
Kreta: Muzułmański imigrant z Algierii, 38 lat, zaatakował chrześcijańska katedrę dwukrotnie w ciągu niecałego tygodnia. Pierwszy raz w niedzielę 2 sierpnia rzucał kamieniami i zniszczył witraże w oknach Miejskiego Kościoła w Agios Minas, w Heraklion, największym mieście tej greckiej wyspy. Dwa dni później 4 sierpnia, wrócił z młotkiem i zaczął nim niszczyć drzwi do katedry. Nagrania z kamery pozwoliło policji zidentyfikować i aresztować Algierczyka.

Turcja: Nieznani wandale oszpecili „bezcenne” freski wewnątrz starożytnego bizantyjskiego klasztoru Sumela w Trabzon. Wiele twarzy Jezusa i świętych zostało zdrapanych z ikon. Klasztor, zbudowany w 386 roku jest poświęcony Dziewicy Marii i licznie odwiedzany 15 sierpnia w dzień wniebowzięcia najświętszej Marii Panny – tydzień przed zbezczeszczeniem. Klasztor został niedawno otwarty po kilkuletniej przerwie na remont po podpaleniu i dokonanych zniszczeniach.

Szwecja: W czasie rozległych zamieszek, które miały mieć związek ze spaleniem Koranu w Malmo, muzułmanie próbowali podpalić kościół w małej miejscowości Ronneby. Mieszkaniec, Naem Sufan, powiedział, że gdy interweniował i uniemożliwił spalenie, został pobity za to, że „bronił kościoła”, gasząc ogień marynarką. … „Sam jestem imigrantem i nie rozumiem tego, gdy imigranci robią takie rzeczy. Uciekliśmy przed wojną i nie powinniśmy rozpoczynać nowych wojen tutaj”.

Bezczeszczenie chrześcijańskich cmentarzy
Turcja: chrześcijański cmentarz należący do Kościoła Świętego Zbawiciela i innego armeńskiego kościoła został sprofanowany. „Szczątki zostały wyjęte z grobów i porozrzucane wszędzie”.

Pakistan: 17 sierpnia dziesiątki uzbrojonych muzułmanów okupowało chrześcijański cmentarz, który należy do nich od 70 lat. Naoczni świadkowie informują, że „bezcześcili groby, krzyże i biblijne wersy napisane na ścianach i kamieniach nagrobnych, po czym postawili ścianę dzielącą cmentarz na pół”. Lokalny chrześcijanin wyjaśnił ich motywacje

ponad 100 chrześcijańskich rodzin mieszka w tej wiosce. Resztki naszych przodów są pochowane na tym cmentarzu. Niemniej, wpływowi muzułmanie zagarnęli dużą część, aby korzystało z niej ich bydło… Chrześcijanie nie mieli odwagi powstrzymywać uzbrojonych ludzi, którzy byli gotowi otworzyć ogień, gdyby jakikolwiek opór z naszej strony się pojawił. Bardzo szybko rabusie zajmą też pozostałą cześć cmentarza, Nie możemy walczyć, ponieważ jesteśmy ubogą częścią społeczeństwa”.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami władze nie zareagowały na prośbę chrześcijan i ziemia pozostaje okupowana przez cmentarnych profanów.

Egipt: Lokalne władze zmusiły chrześcijan do ekshumowania i usunięcia ciała młodego chrześcijanina z jego miejsca odpocznienia znajdującego się za kościołem, i przeniesienia gdzieś „daleko od muzułmanów”.

Dziecko, Samer Mark Maher, zostało pochowane na kawałku ziemi za Kościołem Mary Mina, jak to zwykle było w zwyczaju. Niemniej, namiestnik stwierdził, że nie ma zgody i nakazał chrześcijanom usunięcie ciała na jakieś miejsce z dala od Muzułmanów.

Co więcej, lokalne władze i członkowie rady mówią teraz o ekshumacji wszystkich chrześcijańskich ciał i przeniesieniu ich gdzieś indziej. Prawnik, chrześcijanin, wyjaśnia: „Koptowie nie mają oficjalnego miejsca [poza ich kościołem], w którym mogliby grzebać ciała. Zazwyczaj chowają je na ziemi znajdującej się za kościołem. Najbliższa wioska, w której można przeprowadzić koptyjski pogrzeb znajduje się około 100 km od wioski tego zmarłego”. Niewielu chrześcijan ma dostęp do środków lokomocji.

Ataki na apostołów i bluźnierców

Syria: Islamskie ugrupowanie powiązane z Turcją i działające na północnym-zachodzie Syrii porwało w miejscowości Afrin 40 Kurda za apostazję. Wcześniej bojownicy z Failaq Al-Sham nakazali Radwan’owi Muhammadowi zrezygnować z jego szkoły, aby przekształcić ją w madrassa, szkołę islamską. Radwan, który jest dyrektorem szkoły i nauczycielem języka angielskiego, odmówił i dodał: „Przekażę wam szkołę tylko w jednym przypadku: jeśli Jezus Chrystus przyjdzie ponownie na ziemię”. Po tym został zatrzymany. Pastor Nihad Hassah, również pochodzący z Afrin mówi: „bardzo martwimy się życie i zdrowie Radwana. Jest przetrzymywany w kwaterze głównej [Failaq Al-Sham] w Afrin i może tam być stracony. Te islamskie grupy i ich tureccy panowie postępują tak samo jak IS. Faktycznie wielu z nich było w wojskach IS i al Qaida”. Żona Muhammeda zmarła ostatnio, lecz ta grupa uniemożliwiła rodzinie obmycie ciała i okryć całunem jej ciało, jak to jest w zwyczaju w tym regionie. Nawróciła się z islamu na chrześcijaństwo niedawno”.

Pakistan: 5 sierpnia po skargach lidera meczetu, Muhammada Abdula, policja aresztowała Sohail Masih, chrześcijanina, pod zarzutem bluźnierstwa. Wcześniej, w czasie dyskusji na Facebooku, Masih napisał: „Niemożliwe, aby krew kozłów i byków zmywała grzechy. Zdarzenie z Miraj opiera się na kłamstwie. (Miraj odnosi się do islamskiej tradycji, która mówi, że Mahomet przeleciał na grzebiecie skrzydlatego stwora o nazwie Buraq z Mekki do meczetu al-Aksy w Jerozolimie, wstąpił na chwilę do nieba, i to wszystko w jedną noc.)

Indonesia: Nawrócony na chrześcijaństwo muzułmanin został aresztowany za „bluźnierstwo”.  Apollinaris Darmawan, lat 70, napisał na Twitterze, że „Islam nie jest religią lecz heretyckim nauczaniem, które ucisza i dehumanizuje swoich ludzi”. 8 sierpnia, przed aresztowaniem, tłum wściekłych muzułmanów wdarł się do jego domu, wyciągnął go na zewnątrz i rozebrał do naga.

….

Francja: Antychrześcijańskie sentymenty i obawy apostazji ujawniły się w muzułmańskiej rodzinie, która pobiła i ogoliła włosy (60cm) 17 letniej dziewczyny, która chodziła z chrześcijańskim chłopcem. Oskarżyciel w tej sprawie mówi, że rodzina zostanie osądzona w tym roku, za „przemoc wobec małoletniej”.

Golenie głowy ma szczególnie szokujący kontekst we Francji. Była to kara stosowana po II Wojnie Światowej wobec tysięcy kobiet, które utrzymywały relacje z nazistowskimi okupantami w tak zwanej „horyzontalnej kolaboracji”.

Gwałty i wymuszone nawrócenia chrześcijanek w Pakistanie

Pod koniec sierpnia Maira Szabaz, 14 chrześcijanka, uciekła z domu Mohamada Nakasza – porywacza, któremu ostatnio Sąd Najwyższy w Lahore, pomimo zastrzeżeń przyznał prawa męża. Udała się na policję, gdzie poinformowała, że była zmuszana do prostytucji i ‘filmowana w czasie gwałtu”, z groźbami, że nagranie zostanie udostępnione publicznie o ile nie zgodzi się na żądania swego gwałciciela/męża i jego kumpli: „Straszyli mnie, że zamordują całą moją rodzinę”

W oddzielnym choć podobnym zdarzeniu żonaty muzułmanin, ojciec czwórki dzieci, porwał Saneha Kinza, 15 córkę pastora, gdy szła do kościoła na poranną modlitwę.

Rodzina Saneha obawia się, że ich córka zostanie dodana do wzrastającej liczby chrześcijanek, które po porwaniu i zmuszeniu do nawrócenia na islam, wydawane są za mąż za muzułmanów… 28 lipca rodzina pastora Morris Masih odebrała telefoniczną rozmowa z porywaczem, który groził im, jeśli odważą się podjąć jakiekolwiek działania na rzecz odzyskania Saneha.

Kolejne zdarzenie wykorzystania w Pakistanie. Muzułmańscy pracodawcy skarcili i pobili Anikę Szazad, 18 letnią pokojówkę za odmowę nawrócenia na islam. Działacz praw człowieka wyjaśnił, że takie incydenty są bardzo powszechne w Pakistanie:

W Pakistanie chrześcijanie są niepiśmienni i ubodzy, a wiele biednych rodziny jest zmuszonych do podjęcia ryzyka wysłania swoich młodych córek do pracy u bogatych muzułmańskich rodzin jako służące za niewielkie pieniądze. Te młode dziewczęta są często molestowane seksualnie, torturowane i czasami proszone o nawrócenie na islam. Wielokrotnie takie sprawy znajdują miejsce w mediach głównego nurtu, jak w przypadku przerażających tortur zadanych 10 letniej pokojówce, Tayyaba, przez sędziego i jego żonę w Islamabadzie, co było na czołówkach gazet w 2016 roku. Kilka dziewcząt zostało zabitych, jak 12 letnia Szazia Masih. W kilku przypadkach rodziny podały sprawy do sądu, lecz trudno powiedzieć, żeby jakakolwiek rodziny uzyskała sprawiedliwość, więc proceder trwa nadal, ponieważ sprawcy zawsze znajdą kogoś wpływowego bądź bogatego. Czasami ofiary są naciskane, aby wycofały sprawy, w niektórych przypadkach ofiary wynagrodzono pieniędzmi.

… Irfan James z Peszawaru powiedział:

Pakistańscy chrześcijanie cierpią z powodu wielu wyzwań i znoszą prześladowania. Spotykają się z trudnymi sytuacjami każdego dnia. Smutne to, że młodzi muzułmanie, którzy stanowią większość społeczności, stale straszą chrześcijan i grożą naszej wierze. Stale i wciąż śmieją się z naszej wiary, lecz ani rząd ani policja niczego z tym nie robią. Jeśli złożymy doniesienie, winowajca wychodzi z tego przepraszając i mówiąc, że zrobił to nieświadomie. Jeśli chrześcijanin zrobi coś podobnego, natychmiast jest oskarżany o bluźnierstwo a lokalna społeczność chrześcijan jest winna temu przez skojarzenie. Gwałcą nasze kobiety, zabijają naszych ludzi, niszczą i palą naszą własność… Chcemy tego, aby nasze konstytucja i prawo traktowały nas na równi, sprawiedliwie i żeby winni zostali osądzeni”.

marzec 2019

wrzesień 2019

listopad 2019

wrzesień 2018

październik 2018

listopad 2018

listopad 2016

marzec 2013

kwiecień 2013

wrzesień 2013

styczeń 2012

luty 2012

marzec 2012

kwiecień 2012

maj 2012

czerwiec 2012

sierpień 2012

wrzesień 2012

październik 2012

listopad 2012

lipiec 2011

wrzesień 2011

październik 2011

listopad 2011

grudzień 2011

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.