Stan Tyra
7 sierpnia
Dzieci często przeraża noc, ponieważ zupełnie inaczej coś rozumieją, np. cień, który wydaje się być potworem. Czasem może im się zdawać, że coś czyha na nie w ciemności, aby je skrzywdzić. Wszystko, cokolwiek próbujemy interpretować z ograniczonego punktu widzenia, czy ciemności, często jest niewłaściwie rozpoznawane. Dotyczy to również wszystkiego, co cię teraz przeraża. Cienie zawsze robią wrażenie większych niż rzeczywistość.
Życie w niepokoju czy
gniewie nie wynika z tego, że postrzegasz rzeczy takimi, jakie są, lecz
dlatego, że patrzysz na nie, wymagając, aby były takie jak chcesz, bądź
zdecydowany jakie mają być, a więc nienawidzisz sprzeczności. Jest to
ignorancja,bo gdyby nie sprzeczności nie miałbyś tożsamości czy też
opinii w żadnej sprawie. Nie masz możliwości poznać istoty sprawy nie
dysponując kontrastem. Jak moglibyśmy poznać mądrość, gdyby nie było
durniów? Zamiast ganić sprzeczności powinieneś dziękować za to, że dają
ci tożsamość i opinie, których możesz się trzymać.
Albo mamy do
czynienia ze wszystkim, albo nic nie istnieje czy też nie ma znaczenia,
ponieważ jeśli każdy jest wszystkim to nikt nie jest niczym !!!!
Jeśli
jakiemuś pokoleniu zostanie dany udział w zyskach to myśli, że
przeciwieństwo tj. strata jest czymś złym, czego należy unikać.
Niemniej, ból, zmaganie, i upadek są stałą częścią życia każdego.
Udawać, że istnieje doskonała błogość identyczności jest iluzją, która
doprowadzi cię do większego szaleństwa, niż to, na co narażają cię
sprzeczności.
Znajdź kogoś, kogo dziś nienawidzisz i podziękuj mu za swoje istnienie




